Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

 • Gwiazdkowe Spotkanie w Operze

  W niedzielę 9 grudnia, po spektaklu "Dziadek do orzechów", zapraszamy widzów na GWIAZDKOWE SPOTKANIE, podczas którego m.in. zrobimy wspólnie operowy łańcuch na choinkę, piękne ozdoby świąteczne oraz udekorujemy pyszne pierniczki. Będzie też czas na pomalowanie buziek i przymierzenie ciekawego nakrycia głowy czy wysłuchanie świątecznych utworów w wykonaniu Operowego Chóru Dziecięcego. Najmłodszych widzów czeka też nie lada atrakcja - spotkanie przy choince z bohaterami spektaklu "Dziadek do orzechów".

   

 • Warsztaty dla pedagogów

  OPERAcja: SZKOŁA to projekt skierowany do nauczycieli, edukatorów oraz pedagogów. W miniony poniedziałek podczas wizyty w Operze kilkadziesiąt osób uczestniczyło w warsztatach poświęconych „Cyrulikowi sewilskiemu”, poprowadzonych przez pedagoga teatru i teatrologa Daniela Stachułę.

 • Zmiany w repertuarze

  Informujemy, że zmienił się repertuar Opery Bałtyckiej na luty 2019 roku. W związku z ogromnym zainteresowaniem spektaklem baletowym „Giselle” zostanie on dodatkowo pokazany na scenie Opery 15, 16 i 17 lutego. Planowane wcześniej w tym terminie spektakle „Pinokio” zostają natomiast odwołane. Wszystkich, którzy zakupili bilety na balet „Pinokio” przepraszamy i prosimy o zwrot biletów w kasie Opery.

 • Zmarła solistka Opery Bałtyckiej

  Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 4 listopada 2018 zmarła solistka Opery Bałtyckiej w latach 1953 -1960 Pani NINA MARKIEWICZ- MIKOŁAJCZYK. Pogrzeb odbędzie się w dniu  20 listopada 2018  /wtorek/ o godzinie 11.30 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie ul. Malczewskiego. Dyrekcja Opery Bałtyckiej i jej pracownicy składają wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym zmarłej.

 • Opera Chat

  Opera Chat …bo chcemy z Wami rozmawiać! Opera Bałtycka jeszcze bardziej otwiera się na widza. Spektakl to nie wszystko, co chcemy zaoferować naszym widzom. Dlatego przy wybranych spektaklach, wspólnie z Jerzym Snakowskim, stworzymy możliwość rozmowy o spektaklu, podzielenia się refleksjami, a także podpatrzenia co dzieje się za kulisami podczas przerwy.

 • 12 listopada - informacja

  Szanowni Państwo,

   

  w związku z uchwaleniem 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy informujemy, że zajęcia edukacyjne Tanecznej Paczki i Operowego Chóru Dziecięcego nie odbędą się.

  Zapraszamy na nie już tydzień później, 19 listopada 2018 roku.