Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

28 kwietnia 2020

Bałtycka wiosną

W ostatnim czasie największa instytucja kultury województwa pomorskiego działa online. Jak dotąd opublikowaliśmy sporo materiałów, które zyskały sympatię operowych bywalców. Teraz – do oprowadzania po kulisach zamkniętego gmachu, reportaży z produkcji niedawnych premier czy autorskiego cyklu „Opera Bistro” Jerzego Snakowskiego – włączamy wydarzenia, na które publiczność czeka najbardziej: koncerty.

Nagrane w warunkach domowych fragmenty muzyczne z repertuaru Opery Bałtyckiej wykonywane są przez muzyków opery oraz współpracujących solistów. Koncerty z cyklu Bałtycka wiosną udostępniane będą we wszystkie niedziele maja o godzinie 17:00, a więc w terminie, do którego przyzwyczailiśmy publiczność. Różnicą będzie jednak miejsce spotkania – tym razem nie możemy zaprosić widzów do gmachu Opery Bałtyckiej, ale spotkamy się z nimi w ich domach, za pośrednictwem operowego Facebooka i Youtube’a.

W programie koncertów zobaczyć i usłyszeć będzie można fragmenty z „Thaïs”, „Kandyda”, „Hrabiny” czy „Snu nocy letniej”, a wykonywać je będą artyści chóru, baletu i orkiestry Opery Bałtyckiej. Wyjątkowymi wydarzeniami będą nagrania przygotowane przez wybitnych solistów współpracujących z Operą, między innymi Katarzynę Nowosad, Wandę Franek czy Marcina Bronikowskiego.

Od początku pandemii Opera Bałtycka angażuje się zarówno w akcje pomocowe (samodzielnie i we współpracy z mecenasem, Grupą Lotos), jak i w promocję sztuki w Internecie. Priorytetem nowej inicjatywy nie są jednak cele charytatywne. Fragmenty muzyczne, które trafią do Internetu, to sposób na wzmocnienie więzi między odizolowanymi od siebie członkami i członkiniami zespołu oraz z publicznością, która tęskni za ulubionymi wykonaniami.

Poprzednia

Bilet otwarty na spektakle Opery Bałtyckiej

Następna

Odeszła Teresa Kujawa