Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

17 stycznia 2020

Don Bucefalo - premiera już 31 stycznia!

Opera komiczna, którą Antonio Cagnoni napisał w wieku 19 lat. Zapomniany na długi czas, Cagnoni powraca dziś do kanonu jako inspirator wielkich swego czasu (Verdi, Rossini). Don Bucefalo to opera o operze, spektakl o spektaklu, muzyczna satyra na gusta XIX-wiecznych kompozytorów. Uwspółcześniona wersja komedii nie traci humorystycznych walorów, a temperatura miłosnych zmagań zdaje się być jeszcze wyższa.

Ekskluzywna klinika Il Paradiso. Klimat jak z filmów Paola Sorrentino. Umierającemu Don Bucefalowi impuls kompozytorski przywraca werwę. Personel i pacjenci, choć o operze nie mają pojęcia, zostają zaangażowani do spektaklu rozgrywającego się w antycznym Rzymie. O główne role konkurują ze sobą piękne pracownice sanatorium, w tle – podsycana ambicjami miłość. A jak się kończy? Happy endem oczywiście.

Jak dotąd Don Bucefala wystawiono w XXI wieku tylko dwa razy. W 2008 na Festival della Valle d’Itria, w 2014 – na Wexford Festival Opera. Od 31 stycznia 2020 zagości w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.


Kierownictwo muzyczne – Massimiliano Caldi (IT)
Reżyseria – Paweł Szkotak
Scenografia i multimedia – Damian Styrna, Eliasz Sterna
Kostiumy – Anna Chadaj
Ruch sceniczny – Iwona Runowska

Poprzednia

"Thais" na festiwalu FOBA w Starej Zagorze

Następna

(pre)Walentynki w Operze Bałtyckiej