Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

26 września 2018

Koncert dla Lecha Wałęsy

W tym roku obchodzimy 35. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla w uznaniu jego działań na rzecz wolności i demokracji w Polsce oraz 75. rocznicę urodzin Pana Prezydenta. Z tej okazji w sobotę, 29 września, w Operze Bałtyckiej odbędzie się uroczysty koncert.

Koncert w Operze Bałtyckiej zaszczycą swoją obecnością goście z kraju i świata: stoczniowcy, ludzie kultury, sztuki, prezydenci, premierzy, ambasadorzy około 40 krajów, działacze społeczni i samorządowi, przedsiębiorcy, politycy, uchodźcy oraz wielu innych, którzy stali po drugiej stronie bram stoczniowych wdzięczni za wsparcie ich pragnień i danie nadziei na lepszą przyszłość i odejście komunizmu. 

Sobotni koncert dedykowany będzie uchodźcom, aby podkreślić jakim problemem humanitarnym i społecznym jest w obecnym czasie bycie uchodźcą w Europie i na świecie. W uroczystości weźmie udział również Pani Marina Hulia wraz ze swoimi podopiecznymi Dziećmi z Dworca Brześć.

Pani Marina od półtora roku opiekuje się czeczeńskimi dziećmi i mamami koczującymi miesiącami w białoruskim Brześciu, oraz tymi, którym udało się w końcu wjechać do Polski i tu czekają na uregulowanie ich sytuacji prawnej. Przyczyny opuszczenia kraju ojczystego są różne, często to prześladowania, porwania, czasami tortury – niemożność życia w totalitarnym kraju, którym dzisiaj jest Czeczenia.

Patronem uroczystości jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
Sponsorem Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Poprzednia

Repertuar na nowy sezon

Następna

Akcja "60+ Kultura"