Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

20 sierpnia 2020

Zasady bezpieczeństwa na spektaklach Opery Bałtyckiej

Opera podczas pandemii – bezpieczna przestrzeń 

Wehikuł czasu będzie pierwszym spektaklem zrealizowanym w Operze Bałtyckiej podczas pandemii. Wielkie przygotowania nie dotyczą więc jedynie przedstawienia. Równolegle trwa organizowanie przestrzeni oraz ustalanie nowych zasad zapewniających bezpieczeństwo i swobodę, zarówno artystom, jak i gościom.

Niezwykłym wydarzeniem będzie ekspozycja całej orkiestry – ze względów bezpieczeństwa widownia przearanżowana została do połowy objętości, a na miejscu przedniej części ustawione zostały podesty, na których będą grali muzycy. Bezpieczna przestrzeń została przygotowana również dla publiczności – melomani usadzani będą co drugie miejsce (na specjalnych pokrowcach), udostępnione zostaną dodatkowe wyjścia z Opery, będzie można korzystać z większej liczby toalet, a na terenie całej Opery dostępne będą dezynfekatory, z których zalecamy korzystać.

Podczas premiery oraz w trakcie pozostałych spektakli w Operze Bałtyckiej obowiązywać będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Na spektakl przyjść mogą wyłącznie osoby zdrowe. Widzowie zobowiązani są do posiadania maseczki, przyłbicy lub kawałka materiału zakrywającego nos i usta. Obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust podczas całego pobytu w Operze Bałtyckiej. Przy wejściu do Opery zbierane będą oświadczenia, które zalecamy wypełnić w domu i dostarczyć podpisane (wzór oświadczenia dostępny jest na stronie Opery w zakładce Info http://operabaltycka.pl/pl/informacje-o-biletach), ale można je też będzie wypełnić na miejscu. Przestrzeń dla widzów udostępniona będzie już na godzinę przed spektaklem.

Na godzinę przed spektaklem zamknięta zostanie kasa biletowa – prosimy o wcześniejszy odbiór biletów. Na terenie opery nieczynna będzie szatnia, dlatego też sugerujemy zabranie okryć wierzchnich na widownię lub pozostawienie ich w samochodzie.

Prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez obsługę bileterską – osoby, które nie będą się stosowały do wytycznych, nie będą wpuszczane bądź będą wypraszane z terenu Opery.

Poprzednia

Wypożyczalnia kostiumów zamknięta do końca sierpnia

Następna

Konkurs "Opera na czasie"