Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

21 lutego 2019

Współpraca z Grupą Lotos

Grupa LOTOS podpisała umowę, na mocy której została Partnerem Strategicznym Opery Bałtyckiej w Gdańsku na 2019 rok.

 

– Wyrażam zadowolenie, że Grupa LOTOS została Partnerem Strategicznym jednej z największych na Pomorzu instytucji kultury. Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy inicjatywy kulturalne, realizowane na skalę całego kraju, jak i te mniejsze, ważne dla lokalnej społeczności. Działalność firmy bez wątpienia kojarzy się z regionem Pomorza, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy wesprzeć lokalny patriotyzm. Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy Grupą LOTOS, a Operą Bałtycką będzie przebiegała pomyślnie, a spektakle dostarczą widzom pięknych wrażeń – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych.

 

Opera Bałtycka szerzy kulturę i dociera do wszystkich potencjalnie zainteresowanych doświadczaniem muzyki i teatru operowego. Rocznie prezentuje średnio 4 tytuły premierowe – operowe i baletowe, a także koncerty i spektakle edukacyjne dla każdej grupy wiekowej. Grupa LOTOS rozpocznie współpracę z Operą Bałtycką od premiery francuskiej opery „Thais” Julesa Masseneta, która odbędzie się 1 marca 2019 roku.

 

– Niezmiernie cieszymy się z podjęcia współpracy z Grupą LOTOS, ważnym i największym przedsiębiorstwem województwa pomorskiego. Wsparcie to niewątpliwie pozwoli nam odważniej patrzeć na dalsze plany repertuarowe. Wierzę, że współpraca Opery Bałtyckiej w Gdańsku z Grupą LOTOS będzie udana i przyczyni się do rozwoju kultury i sztuki – mówi Romuald Wicza-Pokojski, Dyrektor Opery Bałtyckiej.

 

Grupa LOTOS angażuje się i wspiera wiele inicjatyw kulturalnych, skierowanych do szerokiego grona

Poprzednia

Opera gra z WOŚP

Następna

Operowy szyk. Ekologiczne nerki, torby i plecaki Opery Bałtyckiej