Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Opera od kulis

Opera od kulis to propozycja dla wszystkich zainteresowanych sekretami teatru operowego. Zapraszamy grupy zorganizowane do obejrzenia miejsc w Operze na co dzień niedostępnych dla widzów. Trasa wycieczki prowadzi od foyer przez widownię, magazyny sceniczne, scenę, aż do pracowni charakteryzatorskiej oraz magazynu i wypożyczalni kostiumów. Podczas zwiedzania Opery Bałtyckiej poznamy historię instytucji i miejsca, w którym się znajduje. Odkryjemy specyfikę teatru operowego i tajniki pracy twórców operowych: reżysera, scenografa, dyrygenta, solisty oraz zespołów artystycznych - chóru i orkiestry.

W zależności od dnia jest możliwość podejrzenia próby jednego z zespołów, np. baletu. Raz w miesiącu można dołączyć do grupy zwiedzającej Operę przed spektaklem.

 

Wycieczki odbywają się w wybrane dni robocze, od października do czerwca. Rozpoczynają się o godz. 9. Czas trwania 90 minut. Liczba osób w grupie to ok. 25 oraz dwoje opiekunów. Koszt uczestnictwa wynosi 10 PLN / 1 osoba. Opiekunowie grup uczestniczą w oprowadzaniu nieodpłatnie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisy drogą mailową: kulisy@operabaltycka.pl, dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 763 49 12 wew. 336.


Prosimy o zgłaszanie z wyprzedzeniem udziału osób niepełnosprawnych.