Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Opera? Si!

W związku z zaleceniami Wojewody Pomorskiego Opera Bałtycka zawiesza działalność sceniczną do 31 marca 2020 z możliwością przedłużenia, odwołujemy więc także najbliższe wydarzenia edukacyjne. O zmianach w trybie pracy instytucji będziemy informować na bieżąco na stronie www oraz w mediach społecznościowych. Pozdrawiamy i nie martwcie się – niedługo znów widzimy się w Operze! :)


Opera? Si!

Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o operze, ale nie wiecie kogo zapytać!

To cykl spotkań, podczas których zaspokajamy głód opery i poskramiamy strach przed nią. Nasz ekspert, Jerzy Snakowski, wytłumaczy najdziwniejsze zjawiska ze świata opery i operowych zwyczajów: jak powstaje głos? Jak się ubrać do opery, by czuć się komfortowo? I co zrobić, gdy w trakcie spektaklu zadzwoni nam komórka?...

Obecny sezon to siedemdziesiąte urodziny Opery Bałtyckiej. Sięgniemy więc do jej historii, przypominając najważniejsze spektakle i osoby, które przyczyniły się do sukcesów instytucji. Posłuchamy też dzieł, które do tej pory jeszcze nie zostały wystawione na gdańskiej scenie – a być może już wkrótce na niej zagoszczą.

 

CO TO?

Interaktywna forma zachęca do uczestnictwa w każdym odcinku! Humorystyczne prelekcje przeplatają się z występami zaproszonych artystów, rozmowami ze specjalistami i krótkimi filmikami.

 

DLA KOGO?

Brak ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile wiedziani

 

JAK DŁUGO I JAK CZĘSTO?

Stanowczo za krótko i za rzadko! Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a trwają od 70 do 90 minut (bez przerwy).

 

GDZIE I ZA ILE?

W Operze Bałtyckiej, bilet w cenie 30 zł.

 

PO CO?

Aby się pośmiać, ale też zyskać nową wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz wzbudzić lub ugruntować miłość do oper!