Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

Koncert Dyplomowy Uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na koncert Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku! Tym razem jest to Koncert Dyplomowy dedykowany uczniom najstarszej klasy, którzy tydzień wcześniej zdają przed państwową komisją swój ostatni, najważniejszy egzamin zawodowy, będący zwieńczeniem całej dziewięcioletniej pracy w szkole. Oprócz tegorocznych abiturientów zobaczymy również ślubowanie złożone na szkolny sztandar uczniów klas pierwszych. W ten symboliczny sposób najmłodsi zostaną włączeni w poczet uczniów Gdańskiej Szkoły Baletowej i z pełną powagą oraz wyjątkowym wdziękiem rozpoczną swoją niezwykłą, taneczną przygodę.

Już wkrótce Gdańsk zamieni się w taneczną stolicę Polski. Stanie się to za sprawą XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, który odbędzie się w dniach 19 – 24 marca 2019 r. Wezmą w nim udział najlepsi uczniowie wszystkich państwowych szkół baletowych w Polsce.  Koncert Dyplomowy będzie zatem doskonałą okazją, aby kandydaci gdańskiej szkoły raz jeszcze mogli sprawdzić się na konkursowej scenie Opery Bałtyckiej, a dla Państwa to okazja dokonania oceny poziomu reprezentantów Gdańska.

W klasycznym repertuarze baletowym zobaczymy solistów, a w układach zbiorowych, przygotowanych w ramach lekcji tańca klasycznego, ludowego, współczesnego, charakterystycznego i zajęć hip hopu, pozostałych uczniów Gdańskiej Szkoły Baletowej.

 

160 wykonawców serdecznie zaprasza na godzinę 18.00 do Opery Bałtyckiej na niezwykły koncert tańca!

Partnerzy

  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku