Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

live streaming
Live streaming

Live streaming

"Fidelio" Ludwiga van Beethovena

Jeśli tym razem nie możecie spędzić z nami święta opery, jakim jest premiera, uczestniczcie w niej online! Zapraszamy na live streaming opery Fidelio w reżyserii Michaela Sturma z Opery Bałtyckiej w Gdańsku - 3. października o godz. 19:00.
 
Fidelio
Ludwig van Beethoven

Fidelio, choć jest jedyną operą Ludwiga van Beethovena, nie jest w jego kompozytorskim dorobku odosobnionym przykładem zaangażowania w walkę o równość społeczną. 2020 ogłoszono Rokiem Beethovena, ale Fidelia wystawimy także w 30. rocznicę zjednoczenia Niemiec, jednego z wydarzeń, które rozstrzygnęły o politycznej osobowości współczesnej Europy.
 
Reżyser spektaklu sięga po przykład rodzącej się dopiero „Solidarności” oraz innych ruchów, które już wówczas zapowiadały kształtowanie się nowego projektu Europy jako splotu państw wzajemnie zależnych od siebie i współpracujących w imię bardziej sprawiedliwego porządku społecznego. Ważnym wątkiem, poruszanym zarówno przez realizatorów, jak i samego Beethovena, jest kwestia miłości oraz poświęcenia dla drugiej osoby. Czy to dostatecznie stabilne podwaliny nowego ładu?

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Premiera:
3 października 2020 r.
 
Sprzedaż biletów zakończy się o godzinie 16:45 w dniu wydarzenia.
Dostęp do odtwarzacza na stronie https://live.bilety24.pl i transmisja na żywo z Opery Bałtyckiej rozpocznie się o godz. 18:45.
Czas trwania: ok. 3,5 godziny (z przerwą).

premiera

3 października 2020

cena od

25

złotych