Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

27 niedziela 11:00 13:00
Pomposa i Pomposo

Pomposa i Pomposo

spektakl familijny

Główni bohaterowie bardzo lubią teatralne przygody i chętnie przemierzają nowe muzyczne krainy. Pewnego dnia dowiadują się jednak, że ich najlepszy przyjaciel Kompozytor został uwięziony przez okropnego Bemola. Postanawiają wyruszyć mu na pomoc. Uwolnienie przyjaciela nie będzie łatwym zadaniem, a na swojej drodze napotkają różne przeszkody.

Czy uda im się zdobyć wszystkie strony partytury i znów usłyszeć piękną muzykę, która daje wszystkim radość i harmonię? To będzie zależało od ich wytrwałości i dobrej energii wszystkich widzów, którzy przybędą na niedzielne spotkania do Opery. W spektaklu wezmą udział artyści związani z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Zapraszamy!

25 listopada
W Krainie Kopciuszka, czyli o partyturze i tempie

Tym razem Pomposa i Pomposo trafiają do Krainy Kopciuszka, w której niestety wszystko idzie nie tak: Kopciuszek gubi baletki, Akompaniatorka myli nuty, a Wiolonczelistka smyczek. Jak przywrócić porządek - to właśnie zadanie dla Pomposy i Pomposo. Pomoże im w tym nie tylko teatralna magia, ale również muzyka i związane z nią muzyczne pojęcia - partytura i tempo.
Podczas listopadowego spotkania z Pomposą i Pomposo mali widzowie, wraz z głównymi bohaterkami cyklu, poznają nie tylko muzyczne pojęcia, ale również przeżywając kolejną niesamowitą przygodę, wysłuchają fragmentów z baletu "Kopciuszek" Prokfiewa i opery Rossiniego o tym samym tytule.

 

27 stycznia

W Krainie Wielkich Uczuć, czyli o emocjach w muzyce

W trzecim odcinku poszukiwań zaginionej partytury Pomposa i Pomposo wyruszają w kolejną muzyczną misję.

Tym razem docierają do Krainy Wielkiego Strachu. Sprawa jest naprawdę poważna. Przedziwne uczucie, które zawładnęło tą krainą, sprawia, że jej bohaterowie zupełnie nie potrafią tworzyć i odczuwać muzyki. Przekonajmy się wspólnie: w jaki sposób pomogą im Pomposa i Pomposo? Jak mieszkańcy krainy pokonają swoje trudności?   Ciekawe, czy usłyszymy i będziemy umieli rozpoznać emocje, które brzmią w muzyce?

 

17 marca

W krainie Turandot

W kolejnym odcinku przygód Pomposa i Pomposo będą miały za zadanie pomóc Wielkiemu Durowi.

Nawet tak wielki czarnoksiężnik jak on popada czasem w tarapaty. Pomposy udają się do muzycznej krainy Księżniczki Turandot, ktora wita wszystkich swoich gości zagadkami. Nasze bohaterki spotykaja ciekawych mieszańców tej krainy i na nowo odkrywają, jak wiele można wyrazić muzyką. Tym razem okaże się także, jak duże znaczenie mają dla nas przyjaciele.

W odcinku wykorzystano elementy scenografii do spektaklu Thais autorstwa Alicji Kokosińskiej.

 

Ceny biletów:

bilet pojedynczy: 25 zł

bilet rodzinny 2+2 (min. 2 dzieci) w łącznej cenie 64 złotych, do kupienia w kasie Opery.

 

Czas trwania

50 min

cena od

25

złotych
kup bilet
Najbliższe spektakle

Sprzedaż biletów obsługuje

bilety24

Realizatorzy

Obsada