Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

27 niedziela 11:00 13:00
Pomposa i Pomposo

Pomposa i Pomposo

spektakl familijny

Główni bohaterowie bardzo lubią teatralne przygody i chętnie przemierzają nowe muzyczne krainy. Pewnego dnia dowiadują się jednak, że ich najlepszy przyjaciel Kompozytor został uwięziony przez okropnego Bemola. Postanawiają wyruszyć mu na pomoc. Uwolnienie przyjaciela nie będzie łatwym zadaniem, a na swojej drodze napotkają różne przeszkody.

Czy uda im się zdobyć wszystkie strony partytury i znów usłyszeć piękną muzykę, która daje wszystkim radość i harmonię? To będzie zależało od ich wytrwałości i dobrej energii wszystkich widzów, którzy przybędą na niedzielne spotkania do Opery. W spektaklu wezmą udział artyści związani z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Zapraszamy!

25 listopada
W Krainie Kopciuszka, czyli o partyturze i tempie

Tym razem Pomposa i Pomposo trafiają do Krainy Kopciuszka, w której niestety wszystko idzie nie tak: Kopciuszek gubi baletki, Akompaniatorka myli nuty, a Wiolonczelistka smyczek. Jak przywrócić porządek - to właśnie zadanie dla Pomposy i Pomposo. Pomoże im w tym nie tylko teatralna magia, ale również muzyka i związane z nią muzyczne pojęcia - partytura i tempo.
Podczas listopadowego spotkania z Pomposą i Pomposo mali widzowie, wraz z głównymi bohaterkami cyklu, poznają nie tylko muzyczne pojęcia, ale również przeżywając kolejną niesamowitą przygodę, wysłuchają fragmentów z baletu "Kopciuszek" Prokfiewa i opery Rossiniego o tym samym tytule.

 

Ceny biletów:

bilet pojedynczy: 25 zł

bilet rodzinny 2+2 (min. 2 dzieci) w łącznej cenie 64 złotych

 

Czas trwania

50 min

cena od

25

złotych
kup bilet
Najbliższe spektakle

Sprzedaż biletów obsługuje

bilety24

Realizatorzy

Obsada