Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

7 piątek 16:00
Warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Zapraszamy na cykl trzech wiosennych spotkań w Operze Bałtyckiej dedykowanych nauczycielom i edukatorom.
Warsztaty służą spotkaniu osób pracujących z grupami i pedagoga teatru, który przygotowuje działania edukacyjne w Operze.
Każde z trzech spotkań poświęcone zostanie wybranemu zagadnieniu i będzie realizowane w formie warsztatowej, z której można czerpać inspiracje i narzędzia do prowadzenia zajęć z różnych przedmiotów szkolnych.

 

Szkoła w Operze, Opera w szkole (16 kwietnia)
Podczas warsztatów wymienimy się dotychczasowymi doświadczeniami Waszej szkoły/grupy z operą. Spróbujemy przyjrzeć się, jak wygląda współpraca i komunikacja między teatrem a nauczycielami i szkołą. Porozmawiamy o potrzebach i oczekiwaniach wokół teatru i opery.

Kim jest Hrabina ? – wprowadzenie do teatru operowego (30 kwietnia)
Warsztaty wprowadzające w zagadnienia spektaklu operowego w oparciu o tematykę najnowszej premiery w repertuarze Opery, tj. Hrabiny Stanisława Moniuszki. Podczas zajęć będziemy poznawać warstwy spektaklu operowego, twórczo mierzyć się z wybranymi wątkami i kontekstami oraz odkrywać, czy są punkty odniesienia tej opery do współczesności i codzienności. Przyjrzymy się, jakie tematy warto poruszyć w pracy z klasą oraz jak w twórczy i swobodny sposób sięgać po dzieła największych kompozytorów i librecistów.

Balet – opowieść bez słowa – warsztaty wokół tańca (7 czerwca)
Jak rozmawiać o sztuce, która nie korzysta ze słów? Czy estetyczne doznania to wszystko, czego możemy spodziewać się po balecie? Co warto wiedzieć, zanim po raz pierwszy wybierzemy się na spektakl baletowy? Co modern jazz ma wspólnego z tańcem klasycznym? Warsztaty wprowadzające w zagadnienia spektaklu baletowego. Oprócz poznania podstawowych tanecznych pas przyjrzymy się pracy realizatorów i postaramy się na własnej skórze odczuć  dylematy najsławniejszych tytułowych bohaterów.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Zapisy drogą mailową pod adresem: aleksandra.filipek@operabaltycka.pl, trwają do 10 kwietnia 2019 roku
Koordynacja warsztatów, szczegóły i informacje: Aleksandra Filipek, tel. 508 097 615


W zgłoszeniu prosimy o podanie szkoły / instytucji, którą Państwo reprezentują oraz nr telefonu do kontaktu wraz z wyrażeniem zgodny na korzystanie w celu kontaktu dot. realizacji warsztatów zgodnie z przepisami RODO.

Partnerzy

  • Partnerzy Teatroteki Szkolnej