Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Zajęcia na różnym poziomie zaawansowania prowadzą doświadczeni tancerze Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności i pasję do tańca oraz muzyki, zarówno dla rozpoczynających przygodę ze sztuką tańca, dla pasjonatów, jak i przyszłych profesjonalistów. Uczestniczenie w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od października do czerwca na salach baletowych Opery Bałtyckiej. Posumowaniem całorocznych starań jest uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie Opery.

Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziewięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.


Balet dla dzieci prowadzą tancerki Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku:
Agnieszka Wojciechowska
Aleksandra Michalak

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez prowadzących - tancerzy Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku:
Sayaka Haruna-Kondracka
Filip Michalak

Taniec klasyczny dla dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Sobotnie lekcje pozwolą poznać go od strony praktycznej. Pierwsze plié,port de bras i piruette będą wykonywane przy akompaniamencie pianina.

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego, odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, którzy już ją rozpoczęli i chcieliby zdobyć więcej pewności siebie i jeszcze więcej radości z tańca.

Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach:
poziom podstawowy – grupa skierowana do osób początkujących od 12 lat.
poziom średniozaawansowany – grupa dla osób w wieku od 16 lat, które mają już pierwsze doświadczenia z tą techniką tańca.
Prowadzący: Bartosz Kondracki - tancerz Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku