Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

Przygotowania do nowego sezonu trwają! W najbliższych tygodniach będziemy informować o działaniach edukacyjnych i zasadach bezpiecznego uczestnictwa. Aktualności umieszczane będą na stronie oraz w mediach społecznościowych Opery Bałtyckiej.

Osoby, które chcą kontynuować udział w zajęciach, proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa drogą mailową na adres: tanecznapaczka@operabaltycka.pl

 

 

 

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnictwo w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.


Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Dzieci uczą się prostych kroków, zabaw i układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący;

Aleksandra Michalak

Maria Kielan-Yoshimoto

Agnieszka Wojciechowska

 

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Podstawą techniki tańca współczesnego jest balet, jednak pozbawiony charakterystycznej dlań  dyscypliny ruchów. Cechą wyróżniającą taniec współczesny jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się na  różnych płaszczyznach i w różnym tempie. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez prowadzących: Sayakę Haruna-Kondracką i Filipa Michalaka.

 

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Poprzez udział w zajęciach kształtuje się piękną postawę ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, kontroli nad własnym ciałem i  prowadzenia ruchów we właściwy sposób. Sobotnie lekcje pozwalają poznać balet od strony praktycznej przy akompaniamencie pianina.

Prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

 

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego. To taniec kontrastów, który łączy dynamizm i liryzm, przyspieszenie i zwalnianie, podnoszenie i opadanie. Warsztaty te są odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, które  już ją rozpoczęły i chcą zdobyć więcej pewność siebie oraz czerpać jeszcze więcej radości z tańca.

Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach:
poziom podstawowy – grupa skierowana do osób początkujących od 12lat.
poziom średniozaawansowany – grupa dla osób w wieku od 16 lat, które mają już pierwsze doświadczenia z tą techniką tańca.

Prowadzący: Bartosz Kondracki

 

Zajęcia trwają od października do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika).