Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Operowy Chór Dziecięcy

W żadnym teatrze nie słychać tylu głosów na raz, co w Operze – dołączcie do nas! Zapraszamy na zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat rozwijające umiejętności wokalne, wiedzę z zakresu śpiewu i teorii muzyki.

Zajęcia rozpoczynają się w październiku danego roku i odbywają się w poniedziałki w godz.17.00-18.00 w Sali prób chóru Opery Bałtyckiej (poziom -1, sala nr 40, wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika).

Cotygodniowe spotkania obejmują ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i rozśpiewujące, naukę wybranego repertuaru z podziałem na głosy, solo i w zespole, emisję głosu wraz z elementami interpretacji, kształcenie słuchu, samodzielne przygotowanie utworu, śpiew z akompaniamentem, podkładem muzycznym oraz naukę śpiewania z nut.


Formularz uczestnictwa prosimy przesłać na adres: edukacja@operabaltycka.pl

Szczegółowe informacje: 
Aleksandra Filipek
tel. 508 097 615
e-mail: edukacja@operabaltycka.pl

 

Agnieszka Długołęcka
prowadząca zajęcia Operowego Chóru Dziecięcego

Absolwentka studiów licencjackich w specjalności dyrygentura chóralna, oraz fortepian na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w specjalności dyrygentura chóralna. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich z zakresu dyrygentury i emisji głosu m.in. z Janem Eikiem Tulve (Estonia), prof. Paulem R. Crabbem (USA), prof. K. Szydziszem, prof. E. Wtorkowską i prof. M. Wawrukiem. W lipcu 2017 brała udział w sesji World Youth Choir, z którym to zespołem koncertowała na Węgrzech, w Serbii, Chorwacji, Bośni i Słowenii. Założycielka i Przewodnicząca Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej i Oratoryjno-Kantatowej "Synergia". Czynnie uczestniczy w działalności koncertowej gdańskich zespołów chóralnych. Od wielu lat pracuje z dziećmi. Jest dyrygentką chóru dziecięcego OSM w Gdańsku.