EU
Repertuar Kup bilet

Aktualności

Nagrody Teatralne dla artystów Opery Bałtyckiej

Leszek Skrla i Filip Michalak laureatami Nagród Teatralnych Gdańska i Marszałka Woj. Pomorskiego za 2022 rok.

czytaj więcej

Balet z audiodeskrypcją

W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na spektakl baletowy Don Kichot z audiodeskrypcją, czyli z czytanym przez lektora opisem tego, co na scenie.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

27 marca przypada święto wszystkich artystów i osób związanych ze sceną teatralną. Wszystkiego artystycznego! Na ten dzień przygotowywane jest specjalne orędzie.

czytaj więcej

Operowi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2022

Leszek Skrla za "Króla Rogera" i George Tchitchinadze za "Aidę" z nominacjami do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2022 rok.

czytaj więcej

Jan Stańczyk asystentem dyrygenta przy spektaklach "Madama Butterfly"

Jan Stańczyk będzie asystentem Yaroslava Shemeta podczas marcowych wystawień "Madamy Butterfly".

czytaj więcej

Opera Bałtycka współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

To niezwykle ważna dla instytucji zmiana organizacyjna, która umożliwi wzbogacenie oferty repertuarowej i wykorzystanie w pełni potencjału twórczego Opery Bałtyckiej. Dodatkowe fundusze pozwolą na zwiększenie liczby premier i innych wydarzeń artystycznych przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości prezentowanych spektakli. Ponadto współprowadzenie instytucji przez MKiDN otwiera drogę do kolejnych rozmów o budowie nowej siedziby Opery Bałtyckiej.

czytaj więcej

Gotowy jest repertuar na II kwartał 2023 - sprawdź

Dwie premiery, powrót popularnych spektakli oraz dwa koncerty wielkopostne - to repertuar na miesiące kwiecień - czerwiec 2023 r.

czytaj więcej

Trajan Muryń dyrygentem-rezydentem w Operze

Trajan Muryń dyrygował będzie podczas spektakli "Hrabina" i "Księżniczka czardasza" w ramach realizowanego w naszej operze programu Dyrygent-rezydent.

czytaj więcej

Opera Dostępna - Kultura bez barier

Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier”. Ma on za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

czytaj więcej

Yaroslav Shemet dyrektorem muzycznym Opery

Yaroslav Shemet, dyrygent młodego pokolenia, od 1 stycznia 2023 roku zastępcą dyrektora ds. muzycznych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

czytaj więcej