EU
Repertuar Kup bilet

Opera Bałtycka współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opera Bałtycka w Gdańsku jest kolejną samorządową instytucją kultury objętą współprowadzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgodnie z umową MKiDN przekaże na działalność instytucji dotację podmiotową nie mniejszą niż 4 mln zł. Umowa została zawarta na trzy lata i będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku. Obecnie resort kultury współprowadzi 32 samorządowe instytucje artystyczne – Opera Bałtycka jest 17. instytucją objętą współprowadzeniem przez MKiDN od 2016 r.

test

Warunki umowy
Umowa o współprowadzeniu Opery Bałtyckiej w Gdańsku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwia finansowanie bieżących działań instytucji, jak również otwiera możliwości do wsparcia procesu inwestycyjnego, m.in. remontu siedziby Opery – budynku dawnej ujeżdżalni.

Zgodnie z umową Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na działalność instytucji każdego roku przekaże dotację podmiotową w wysokości nie mniejszej niż 4 000 000 zł rocznie, zaś Województwo Pomorskie, jako główny organizator instytucji, przekaże w ciągu roku na działania Opery nie mniej niż 21 938 359 zł.