EU
Repertuar Kup bilet

O nas

Dowiedz się więcej o jednej z największych instytucji kultury na Pomorzu. Naszą misją jest szerzenie kultury i docieranie do wszystkich potencjalnie zainteresowanych doświadczaniem muzyki i teatru operowego. Repertuar Opery Bałtyckiej jest niezwykle zróżnicowany, od dzieł dawnych po współczesność.
alt

Poznaj nasz zespół

alt
Opera to ludzie. Na sukces instytucji składa się cały zespół, złożony z artystów śpiewaków, muzyków i tancerzy, a także pracowników administracji i techniki. Sprawdź, kto pracuje na efekt, który możesz podziwiać na scenie.

Baltic Opera Festival

W lipcu 2023 roku w Trójmieście odbędzie się pierwsza edycja Baltic Opera Festival (Bałtyckiego Festiwalu Operowego). To nowe wydarzenie artystyczne o randze międzynarodowej.

Projekt Butterfly

Aktualności

Co u nas słychać

Opera Chat powraca

Pierwszy w tym sezonie Opera Chat odbędzie się w sobotę 14 października i towarzyszyć będzie operze "Łaskawość Tytusa".

czytaj więcej
 • Zapisz się do operowego newslettera

  Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami i ciekawostkami.

  czytaj więcej
 • Wydarzenia Festiwalu Szekspirowskiego w Operze

  "Cudowna jest głupota tego świata!" - fragment z "Króla Leara" Williama Szekspira mottem 27. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Wydarzenia festiwalowe w Operze Bałtyckiej.

  czytaj więcej
 • Pomorska Nagroda Artystyczna dla maestro Tchitchinadze

  George Tchitchinadze, dyrygent związany z Operą Bałtycką, nagrodzony podczas tegorocznych Pomorskich Nagród Artystycznych za 2022 rok.

  czytaj więcej
 • Finisaż wystawy upamiętniającej ukraińskich żołnierzy z Mariupola

  W foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku do 23 kwietnia br. można zobaczyć wystawę upamiętniającą żołnierzy Pułku Azow, którzy bronili Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy.

  czytaj więcej
 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

  27 marca przypada święto wszystkich artystów i osób związanych ze sceną teatralną. Wszystkiego artystycznego! Na ten dzień przygotowywane jest specjalne orędzie.

  czytaj więcej
 • Balet z audiodeskrypcją

  W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na spektakl baletowy Don Kichot z audiodeskrypcją, czyli z czytanym przez lektora opisem tego, co na scenie.

  czytaj więcej
 • Operowi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2022

  Leszek Skrla za "Króla Rogera" i George Tchitchinadze za "Aidę" z nominacjami do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2022 rok.

  czytaj więcej
 • Opera Dostępna - Kultura bez barier

  Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier”. Ma on za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

  czytaj więcej
 • Yaroslav Shemet dyrektorem muzycznym Opery

  Yaroslav Shemet, dyrygent młodego pokolenia, od 1 stycznia 2023 roku zastępcą dyrektora ds. muzycznych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

  czytaj więcej
 • Trajan Muryń dyrygentem-rezydentem w Operze

  Trajan Muryń dyrygował będzie podczas spektakli "Hrabina" i "Księżniczka czardasza" w ramach realizowanego w naszej operze programu Dyrygent-rezydent.

  czytaj więcej
 • Gotowy jest repertuar na II kwartał 2023 - sprawdź

  Dwie premiery, powrót popularnych spektakli oraz dwa koncerty wielkopostne - to repertuar na miesiące kwiecień - czerwiec 2023 r.

  czytaj więcej
 • Opera Bałtycka współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  To niezwykle ważna dla instytucji zmiana organizacyjna, która umożliwi wzbogacenie oferty repertuarowej i wykorzystanie w pełni potencjału twórczego Opery Bałtyckiej. Dodatkowe fundusze pozwolą na zwiększenie liczby premier i innych wydarzeń artystycznych przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości prezentowanych spektakli. Ponadto współprowadzenie instytucji przez MKiDN otwiera drogę do kolejnych rozmów o budowie nowej siedziby Opery Bałtyckiej.

  czytaj więcej
 • Jan Stańczyk asystentem dyrygenta przy spektaklach "Madama Butterfly"

  Jan Stańczyk będzie asystentem Yaroslava Shemeta podczas marcowych wystawień "Madamy Butterfly".

  czytaj więcej
1 / 1