Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

 • Festiwal Szekspirowski

  W ramach 26. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego zobaczyć będzie można spektakle z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz Polski. Tegoroczne motto jest nawiązaniem do trzech, skrajnie różnych, zagranicznych inscenizacji „Burzy”, które zagoszczą na Festiwalu oraz do burz przetaczających się obecnie przez świat – politycznych, pandemicznych, klimatycznych i tych związanych z kondycją człowieka. Jest także odwołaniem do tytułu wydanej w 2002 roku książki prof. Jerzego Limona pt. „Między niebem a sceną”.

 • Kultura bez barier

  Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” współrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Projekt ma za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

 • Wehikuł czasu zrecenzowany!

  W maju, przy okazji spektaklu „Wehikuł czasu” ogłosiliśmy konkurs na recenzję tego spektaklu. Tym samym chcieliśmy oddać głos młodszym widzom, czyli tym, do których tytuł ten jest adresowany.

 • Opera? Si! - gala z okazji 100. odcinka

  Opera? Si! to niezwykłe spotkanie melomanów ze znawcą opery, Jerzym Snakowskim. W czerwcu 2022 tym bardziej niezwykłe, bo jubileuszowe. W sobotę, 25 czerwca, Opera Bałtycka razem z Jerzym Snakowskim zapraszają na uroczystą GALĘ z okazji 100. spotkania cyklu Opera? Si!

 • Ludzie Opery nagrodzeni

  Magdalena Szlawska i Jerzy Snakowski z Opery Bałtyckiej nagrodzeni przez Prezydent Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

 • Wejściówki na spektakl "Hrabina"

  Informujemy, że od września planujemy wprowadzenie na stałe do oferty wejściówek na wolne miejsca w cenie 30 zł dostępnych 30 minut przed spektaklem. Już teraz chcielibyśmy sprawdzić zainteresowanie taką ofertę i dlatego też zapraszamy do skorzystania z niej już w najbliższy weekend z Hrabiną Stanisława Moniuszki.