Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

 • Wypożyczalnia kostiumów zamknięta do końca sierpnia

  Informujemy, że w związku z koniecznością wprowadzenia nowych rygorów sanitarnych wypożyczalnia kostiumów pozostanie zamknięta do końca sierpnia. 

 • Zasady bezpieczeństwa na spektaklach Opery Bałtyckiej

  Opera podczas pandemii – bezpieczna przestrzeń 

  Wehikuł czasu będzie pierwszym spektaklem zrealizowanym w Operze Bałtyckiej podczas pandemii. Wielkie przygotowania nie dotyczą więc jedynie przedstawienia. Równolegle trwa organizowanie przestrzeni oraz ustalanie nowych zasad zapewniających bezpieczeństwo i swobodę, zarówno artystom, jak i gościom.

 • Podsumowanie działalności Opery Bałtyckiej podczas pandemii

  Jeszcze za wcześnie na podsumowywanie sytuacji kultury po – a może w trakcie? – pandemii. Sytuacja jest bezprecedensowa, rozumiemy więc pokusę jak najszybszego wyciągania z niej wniosków. Rozumiemy, bo my również chcielibyśmy możliwie prędko osiągnąć „nową normalność”, jednak zanim to się stanie, ważne jest precyzyjne informowanie o tu i teraz. Postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu garść rzetelnych informacji na temat aktywności Opery Bałtyckiej w ostatnich paru miesiącach.

 • Sprzedaż biletów

  Od 6 do 24 lipca kasa biletowa Opery Bałtyckiej będzie zamknięta. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu Bilety24.

 • 70 lat Opery Bałtyckiej

  Już w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy urodziny Opery Bałtyckiej! 28 czerwca 1950 roku to data premiery Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego i jednocześnie początek istnienia Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 70 lat to nie tylko tysiące spektakli, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, ale również miliony widzów i jeszcze więcej emocji, wzruszeń, wspomnień. Zbierzmy je i stwórzmy wspólnie internetowy Leksykon Opery Bałtyckiej.

 • Repertuar na sezon 2020/2021

  Z radością prezentujemy repertuar  na pierwsze półrocze nowego sezonu artystycznego!