Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

30 sierpnia 2022

10. Festiwal Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA także w Operze

Życie to temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA. Chcemy  okazać, powiedzieć, przypomnieć, zagrać w tym temacie w różnych aspektach: tradycji, teraźniejszości i przyszłości. W dniach 14-18 września zapraszamy do wspólnego świętowania X edycji.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska, Województwa Pomorskiego oraz American Jewish Joint Distribution Committee.

Opera Bałtycka, Al. Zwycięstwa 15

18 września, godz. 10:00–12:00 | Warsztaty tańca izraelskiego – styl Gaga (obowiązuje rezerwacja miejsc)
LINK DO REZERWACJI MIEJSC - KLIKNIJ

12:30–14:30 | Warsztaty tańca izraelskiego – tańce ludowe (obowiązuje rezerwacja miejsc)
LINK DO REZERWACJI MIEJSC - KLIKNIJ

Warsztaty tańca izraelskiego - styl Gaga
Zajęcia Gaga/dancers są otwarte dla tancerzy lub uczniów tańca w wieku 16+.
Na salę można wejść tylko na boso lub w baletkach.
Gaga to język ruchowy opracowany przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company i powszechnie używanego przez tancerzy zespołu. Zajęcia polegają na wielozmysłowej stymulacji i pobudzeniu wyobraźni. Gaga ma na celu przywracać, transformować i wzmacniać zaginioną więź psychiki z ciałem. Pozwala na odnalezienie przyjemności poprzez ruch. Zajęcia wykorzystują specyficzne słownictwo i umiejętności, które są nieodłączną częścią wiedzy tancerza. Nakładanie znanych umiejętności z zadaniami Gagi stawia tancerzy przed nowymi wyzwaniami, a przez całą klasę nauczyciele zachęcają tancerzy do odwiedzania bardziej nieznanych miejsc i sposobów poruszania się, odblokowując nieskończone możliwości. Warsztaty prowadzi Yaara Dolev.


Warsztaty tańca izraelskiego – tańce ludowe
Na salę można wejść tylko na boso lub w baletkach.
Zapraszamy na warsztaty tańca izraelskiego - taniec bosych tancerzy, skaczących i biegających w luźnych ubraniach odzwierciedla uczucia ludzi wracających do ziemi ojców. Tańce izraelskie powstały pod wpływem wielu różnych kultur i miały przede wszystkim charakter integrujący. Tworzone przez powracających z diaspory, jednoczyły ludzi wychowanych w różnych regionach świata, zarówno starych, jak i młodych. Stały się również symbolem zdolności pionierów do radowania się pomimo konieczności ciężkiej pracy i trudnych warunków życia. Warsztaty prowadzi Natalia Hakenberg.

 

Fot. materiały promocyjne
Poprzednia

Festiwal Szekspirowski

Następna

Orkiestra Opery Bałtyckiej zagrała w Tallinie