Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

28 czerwca 2020

70 lat Opery Bałtyckiej

Już w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy urodziny Opery Bałtyckiej! 28 czerwca 1950 roku to data premiery Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego i jednocześnie początek istnienia Opery Bałtyckiej w Gdańsku.70 lat to nie tylko tysiące spektakli, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, ale również miliony widzów i jeszcze więcej emocji, wzruszeń, wspomnień. Często podczas rozmowy z naszymi widzami okazuje się, że mają oni do opowiedzenia piękne operowe historie, a nierzadko też są posiadaczami unikatowych zdjęć, autografów artystów występujących lata temu na naszej scenie czy innych pamiątek związanych z Operą Bałtycką.

Chcielibyśmy zebrać ich jak najwięcej i wspólnie z naszymi widzami stworzyć internetowy Leksykon Opery Bałtyckiej! Zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami, anegdotami, zdjęciami, pamiątkami związanymi z Operą Bałtycką i artystami występującymi przez te wszystkie lata na jej scenie. Przesyłajcie je do nas, a my opublikujemy je na naszej stronie. Najciekawsze z nich być może trafią nawet do publikacji przygotowywanej z okazji 70-lecia Opery.

Wspomnienia, zdjęcia, pamiątki można wysłać mailem (marta.boleska@operabaltycka.pl), pocztą (Opera Bałtycka, al. Zwycięstwa 15, 80-219 Gdańsk, koniecznie z dopiskiem 70 lat Opery) lub przynieść je osobiście (tu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 58 763 49 12 w. 336).
Czekamy do końca sierpnia 2020.

Poprzednia

7 sposobów na pozostanie zaangażowanym w świat kultury pozostając w domu

Następna

Wyjście do Opery Bałtyckiej. 7 rzeczy, które warto wiedzieć