Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

27 lipca 2022

Festiwal Szekspirowski

W ramach 26. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego zobaczyć będzie można spektakle z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz Polski. Tegoroczne motto jest nawiązaniem do trzech, skrajnie różnych, zagranicznych inscenizacji „Burzy”, które zagoszczą na Festiwalu oraz do burz przetaczających się obecnie przez świat – politycznych, pandemicznych, klimatycznych i tych związanych z kondycją człowieka. Jest także odwołaniem do tytułu wydanej w 2002 roku książki prof. Jerzego Limona pt. „Między niebem a sceną”.

Przed nami zagraniczne produkcje, najlepsze polskie spektakle szekspirowskie i liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród propozycji m.in. VR-owy Hamlet, żałobny musical, teatr tańca, projekty z pogranicza różnych sztuk i teatr uliczny.

Podczas festiwalu odbędzie się finał konkursu o Złotego Yoricka, na najlepszą polską adaptację sztuk Szekspira oraz konkurs SzekspirOFF, w którym uczestniczą artyści i zespoły pozainstytucjonalne. Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte i debaty, czyli program edukacyjny, w tym roku pod nazwą „Burza w mózgach”.

W czwartek, 28 lipca, o godzinie 18:00, w Operze Bałtyckiej (al. Zwycięstwa 15) będzie można przyjrzeć się efektowi współpracy Glad Teater i HamletScenen z Danii - teatrowi tańca współczesnego. W piątek, 29 lipca w Operze Bałtyckiej - próba otwarta spektaklu „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”.

Poprzednia

Opera Dostępna - Kultura bez barier

Następna

10. Festiwal Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA także w Operze