Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

20 maja 2022

Francuski dyrygent pokieruje Orkiestrą Opery Bałtyckiej

Franck Chastrusse-Colombier to utalentowany dyrygent. Ukończył dyrygenturę orkiestrową w École Normale de Musique de Paris oraz wyższe wykształcenie z Accademia Chigiana. W wieku 22 lat zadebiutował operą Rigoletto w Orvieto. Jest laureatem European Union Young Conductors Competition i zdobywcą I miejsca podczas Luigi Mancinelli International Competition (2014). W wieku 28 lat objął stanowisko dyrektora artystycznego orkiestry Paryskiego Stowarzyszenia Symfonicznego, stając się zarazem najmłodszym dyrektorem istniejącego od 1923 roku zrzeszenia.

Wyszedł "spod ręki" takich mistrzów batuty, jak Georges Prêtre (Teatro la Fenice, Opera de Paris et Orchestre National e France) oraz Maurizio Areny. Współpracował z wielkimi artystami, m.in. z Leo Nuccim (Théâtre des Champs Elysées), Olgą Borodiną (Opera de Massy) i Alainem Guingalem (Opéra Grand Avignon i Orchestre National d'Île-de-France).

W dorobku ma dyrygywanie oper: Traviata, Trovatore, Madama Butterfly, Carmen, Romeo i Julia czy Cyrulik sewilski.

W Polsce dyrygował w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. Od września 2019 roku jest kierownikiem muzycznym Opery Śląskiej w Bytomiu. 29 maja i 1 czerwca poprowadzi Orkiestrę Opery Bałtyckiej w balecie Sen nocy letniej.

Poprzednia

Migamy Pomposo!

Następna

Wejściówki na spektakl "Hrabina"