Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Aktualności

8 czerwca 2022

Wejściówki na spektakl "Hrabina"

Informujemy, że od września planujemy wprowadzenie na stałe do oferty wejściówek na wolne miejsca w cenie 30 zł dostępnych 30 minut przed spektaklem. Już teraz chcielibyśmy sprawdzić zainteresowanie taką ofertę i dlatego też zapraszamy do skorzystania z niej już w najbliższy weekend z Hrabiną Stanisława Moniuszki.

Hrabina Stanisława Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy wraca na naszą sceną po dłuższej przerwie. Spektakl miał premierę w maju 2019 roku, jednak sytuacja pandemiczna spowodował, że dopiero w obecnym sezonie artystycznym jesteśmy w stanie go wznowić. A jesteśmy przekonani, że warto nie tylko ze względu na samą wartość artystyczną dzieła i ciekawą koncepcję reżyserki, przenoszącą akcję do współczesnego świata, ale również dlatego że w tej chwili to jedyna inscenizacja Hrabiny w kraju!

Tygodnik „Polityka” w kulturalnym podsumowaniu roku 2019 wskazał spektakl Opery Bałtyckiej jako jedno z najważniejszych wydarzeń obchodzonego wówczas kraju Roku Moniuszkowskiego.
 

Hrabinę będzie można zobaczyć na scenie Opery Bałtyckiej dwukrotnie - w sobotę (11 czerwca) oraz niedzielę (12 czerwca). 

Zapraszamy!

Poprzednia

Francuski dyrygent pokieruje Orkiestrą Opery Bałtyckiej

Następna

Opera Dostępna - Kultura bez barier