Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

10 niedziela 12:00
Artetematy

Artetematy

kreatywne warsztaty dla rodzin

Warsztaty wokół korespondencji sztuk i oddziaływania różnych form wyrazu na nasze wnętrze. Opera, balet, muzyka instrumentalna są – tak jak obrazy, gest, opowiadanie – otwarte na interpretację, którą można różnie wyrazić: zatańczyć ją, spisać lub odegrać na własnoręcznie przygotowanym instrumencie. Podczas spotkań działamy razem, otwierając się nawzajem na swoje doświadczenie sztuki, bez względu na wiek. Zanurzając się w język muzyki poprzez wspólną zabawę, rozwijamy kreatywność i poczucie wartości, ucząc się pełniej wyrażać myśli i emocje. Po inspirację sięgniemy do muzyki największych kompozytorów i wybranej literatury dziecięcej.

 

Pędzlem w rytm melodii (10 października, godzina 12:00)

Rytm towarzyszy nam codziennie. Możemy go odnaleźć w przyrodzie czy w odgłosach wydawanych przez przedmioty w naszym otoczeniu. Rytm i melodia to elementy dzieła muzycznego, czyli muzyki.
Czy melodia może istnieć bez rytmu? Czy każdy z nas może tworzyć muzykę? Czy da się namalować to, co słyszymy i opowiedzieć to słowami? Tego dowiemy się wspólnie na najbliższych warsztatach z cyklu ArteTematy.

Na wspólne muzyczne poszukiwania w uczestnikami wyruszą Artyści Opery Bałtyckiej w Gdańsku, warsztaty poprowadzą Przemysław Treszczotka - skrzypce, Weronika Mackiewicz - fortepian oraz Bartłomiej Fic - edukator.
Podczas warsztatów do czynnego udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i opiekunów.

Spotkanie dla 20 uczestników
Foyer Opery
czas: 1 godzina
 

W sezonie 2021/2022 bilet 20 zł (w tym 1 opiekun)

 

premiera

27 września 2020

Czas trwania

1 h

Partnerzy

  • Organizator
  • Mecenas Opery Bałtyckiej
  • Dr Irena Eris
  • Fundusz Przeciwdziałania COVID-19