Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

20 niedziela 12:00
grupa wiekowa 4-9 lat
Artetematy

Artetematy

warsztaty kreatywne

Warsztaty wokół korespondencji sztuk i oddziaływania różnych form wyrazu na nasze wnętrze. Podczas spotkań działamy razem, otwierając się nawzajem na swoje doświadczenie sztuki, bez względu na wiek. Zanurzając się w język muzyki poprzez wspólną zabawę, rozwijamy kreatywność i poczucie wartości, ucząc się pełniej wyrażać myśli i emocje. Po inspirację sięgniemy do muzyki największych kompozytorów i wybranej literatury dziecięcej.

Podczas warsztatów do czynnego udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i opiekunów.

Warsztaty poprowadzi edukator / edukatorka oraz artyści, artystki Opery Bałtyckiej.

Spotkanie dla 20 uczestników
Foyer Opery
czas: 1 godzina

bilet 30 zł (w tym 1 opiekun)

 

25 września

Muzyczna  jesień

Dwa dni po kalendarzowym  rozpoczęciu jesieni będziemy słuchać jej dźwięków i tworzyć jesienne dzieła inspirowane dźwiękiem. A z czego? Z jesiennych darów natury – suszonych ziół i kwiatów wrzosów. Będzie muzycznie, pięknie i… pachnąco!

Wrzosy są nam szczególnie bliskie. Dlaczego? Tego dowiecie się w niedzielę.

 

23 października

Operowe  labirynty

Muzyka tworzy przestrzenie – czasem  zdobione i harmonijne salony, czasem zawiłe labirynty. Jak wpływa na nas muzyka, utwór, piosenka?   Czy możemy je sobie wyobrazić jako konkretne miejsce? A może to, jak czujemy się danym miejscu, jak się w nim poruszamy? Wraz z artystami będziemy próbowali przejść muzyczne labirynty i te w przestrzeni Opery. To spotkanie dla śmiałków i budowniczych z uważnym uchem!

 

20 listopada

Muzyczni detektywi

Jak powstaje muzyka? Jak to się dzieje, że drewniane pudełko wydaje piękny dźwięk? Czy zastanawialiście się, jak instrumenty wyglądają w środku i dlaczego właśnie tak? Wspólnie odnajdziemy drogę, którą przebywa dźwięk, byśmy mogli go usłyszeć. Co sprawia, że dźwięki się od siebie różnią.  Do wspólnego odkrywania zapraszają nas muzycy Orkiestry, którzy tym razem podzielą się kilkoma  tajemnicami znanych tylko im!

 

premiera

27 września 2020

Czas trwania

1 h

Partnerzy

  • Organizator - Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Miasto Gdańsk
  • Dr Irena Eris
  • Familytime.pl