Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

Bałtycka wiosną

majowe koncerty online

W ostatnim czasie największa instytucja kultury województwa pomorskiego działa online. Jak dotąd Opera Bałtycka opublikowała sporo materiałów cieszących się popularnością wśród swoich bywalców. Teraz – do oprowadzania po kulisach zamkniętego gmachu, reportaży z produkcji niedawnych premier czy autorskiego cyklu „Opera Bistro” Jerzego Snakowskiego – włączamy wydarzenia, na które publiczność czeka najbardziej: koncerty.

Nagrane w warunkach domowych fragmenty muzyczne z repertuaru Opery Bałtyckiej wykonywane są przez muzyków opery oraz współpracjących solistów. Koncerty z cyklu Bałtycka wiosną udostępniane będą we wszystkie niedziele maja o godzinie 17:00, a więc w terminie, do którego przyzwyczailiśmy publiczność. Różnicą będzie jednak miejsce spotkania – tym razem nie możemy zaprosić publiczności do gmachu Opery Bałtyckiej, ale spotkamy się z nimi w ich domach, za pośrednictwem operowego Facebooka i Youtube’a.

W programie koncertów zobaczyć i usłyszeć będzie można fragmenty z Thaïs, Kandyda, Hrabiny czy Snu nocy letniej, a wykonywać je będą artyści chóru, baletu i orkiestry Opery Bałtyckiej. Wyjątkowymi wydarzeniami będą nagrania przygotowane przez wybitnych solistów współpracujących z Operą, m.in. Katarzynę Nowosad, Wandę Franek czy Marcina Bronikowskiego.

 

 

Od początku pandemii Opera Bałtycka angażuje się zarówno w akcje pomocowe (samodzielnie i we współpracy z mecenasem – Grupą LOTOS), jak i w promocję sztuki w Internecie. Priorytetem nowej inicjatywy nie są jednak cele charytatywne. Fragmenty muzyczne, które trafią do Internetu, to sposób na wzmocnienie więzi między odizolowanymi od siebie członkami i członkiniami zespołu oraz z publicznością, która tęskni za ulubionymi wykonaniami.

 

Koncerty dostępne będą tylko 24 h po premierze, ale poszczególe fragmenty będzie można oglądać na operowym YouTubie.

premiera

3 maja 2020

Partnerzy

  • Organizator - Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Dr Irena Eris
  • BMW Bawaria Motors