Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

30 piątek 19:00
Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów

François Mauduit

Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia, jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy.

Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf Francois Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti.  Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

 

OPERA CHAT
7 grudnia 2018 oraz 18 stycznia 2019

Pół godziny przed spektaklem zapraszamy na prelekcje Jerzego Snakowskiego, który pokrótce zaprezentuje dzieło i wskaże możliwe ścieżki interpretacyjne, dzieląc się przy tym z widzami ciekawostkami i anegdotami związanymi z tytułem.
W przerwie na monitorach w foyer pokażemy natomiast co podczas antraktu dzieje się za kurtyną, porozmawiamy też z realizatorami i wykonawcami. A po spektaklu zaprosimy widzów na operowy chat na żywo z Jerzym Snakowskim. W foyer operowy ekspert czekać będzie na tych, którzy będą chcieli na gorąco podzielić się swoimi refleksjami, emocjami czy wątpliwościami.

 

 

premiera

30 listopada 2017

Czas trwania

2 h 30 min (1 przerwa)

Partnerzy

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska 

  • Mecenas
  • AiOLI inspired by Gdańsk
  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku
Najbliższe spektakle

Sprzedaż biletów obsługuje

bilety24

Realizatorzy

ObsadaRecenzje