Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

Olga

Jorge Antunes

Spektakl 7 marca dostępny będzie również w live streamingu.

LINK DO BILETÓW


Europejska prapremiera spektaklu, który jak dotąd był wystawiany tylko w krajach Ameryki Południowej. Olga – skomponowana przez Jorge Antunesa do libretta Gersona Vale – to historia silnej i pełnej pasji kobiety, która poddała się ułudzie pięknych idei. Olga Benário Prestes, działaczka komunistyczna żydowskiego pochodzenia, całe swoje życie poświęciła walce o to, w co wierzyła – wolność jednostki. Aresztowana i zgładzona przez nazistów stała się jednym z symboli rewolucji.

Jorge Antunes – profesor Uniwersytetu w Brazylii, pionier muzyki elektronicznej – napisał operę w latach 1987–1997, ale zobaczyć ją mógł dopiero w 2006 roku, kiedy wystawiono ją po raz pierwszy na scenie Theatro Municipal de São Paulo. Europejska prapremiera spektaklu w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się 11 października.

Olga zostanie wystawiona osiem razy od października 2019 do marca 2020 roku. Pomysłodawcą inscenizacji jest dyrygent José Maria Florêncio, dyrektor muzyczny Opery Bałtyckiej. Spektakl wyreżyserował dyrektor naczelny Opery – Romuald Wicza-Pokojski. Za scenografię odpowiada Hanna Wójcikowska- Szymczak.

premiera

11 października 2019

Partnerzy

  • Organizator - Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Dr Irena Eris
  • BMW Bawaria Motors
  • Ambasada Brazylii
cena od

59

złotych

Realizatorzy

Obsada