Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

25 sobota 18:00
gala jubileuszowa
Opera? Si!

Opera? Si!

Cykl spotkań Jerzego Snakowskiego

Opera? Si! to niezwykłe spotkanie melomanów ze znawcą opery, Jerzym Snakowskim. W czerwcu 2022 tym bardziej niezwykłe, bo jubileuszowe. W sobotę, 25 czerwca, Opera Bałtycka razem z Jerzym Snakowskim zapraszają na uroczystą GALĘ z okazji 100. spotkania cyklu Opera? Si!

Gala Opera? Si! będzie wydarzeniem wyjątkowym – niezwykle bogaty program artystyczny w wykonaniu świetnych solistów, rozmowy z artystami i osobami związanymi od lat z cyklem. Do tego, oczywiście, charyzmatyczny prowadzący, i jednocześnie twórca Opera? Si!, Jerzy Snakowski, który o operze wie chyba wszystko!

 


Opera? Si! to niezwykłe spotkanie melomanów ze znawcą opery, Jerzym Snakowskim. W trakcie wydarzenia widz ma okazję do wysłuchania najpiękniejszych fragmentów operowych, poznania teatralnych tajemnic oraz odkrycia nowych, nieznanych dotąd dzieł.

W tym sezonie Jerzy Snakowski, niczym rasowa Szeherezada, snuć będzie swe opowieści, przerywając w kulminacyjnym momencie i kontynuując na kolejnych spotkaniach. Będzie mowa o losach Mozarta, i Carusa. Przedstawimy historie śpiewaczek heroicznie walczących z uprzedzeniami. Zaprezentujemy także operowy serial pt.: „La Traviata". Zdradzimy sekrety powstania takich hitów, jak „Poławiacze pereł", „Halka" i innych. A operetka? Oczywiście będzie i operetka! Ale nietypowa: w tym sezonie chcemy reaktywować pamięć  o dziełach i kompozytorach, o których wszyscy zapomnieli. Z orkiestronu na scenę zaprosimy muzyków, którzy wraz z wokalistami snuć będą tę niekończąca się opowieść, jaką jest teatr operowy. A na zakończenie sezonu zaprosimy najwytrwalszych słuchaczy na Wielka Galę.

 

CO TO?

Interaktywna forma zachęca do uczestnictwa w każdym odcinku! Humorystyczne prelekcje przeplatają się z występami zaproszonych artystów, rozmowami ze specjalistami i krótkimi filmikami.

DLA KOGO?

Brak ograniczeń wiekowych, wszyscy są mile widziani

JAK DŁUGO I JAK CZĘSTO?

Stanowczo za krótko i za rzadko! Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a trwają od 50 do 90 minut (bez przerwy).

GDZIE I ZA ILE?

W Operze Bałtyckiej, bilet w cenie 35,00 zł (30,00 zł - bilet specjalny)

PO CO?

Aby się pośmiać, ale też zyskać nową wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz wzbudzić lub ugruntować miłość do oper!

Czas trwania

50-90 minut

Partnerzy

  • Organizator
  • Mecenas Opery Bałtyckiej
  • Miasto Gdańsk
  • Dr Irena Eris
Najbliższe spektakle

Sprzedaż biletów obsługuje

bilety24

Realizatorzy

Obsada