Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

Wieczór latynoamerykański

4 pory roku w Buenos Aires / Estancia / Anna Frank

Mauricio Wainrot, poprzez swoją choreografię, stara się przekazać nieprzemijalne i niezbywalne wartości takie jak wolność osobista, ale też wolność drugiego człowieka. Punktem wyjścia są utwory argentyńskich kompozytorów, Piazzolli i Ginastery, którzy swoim językiem muzycznym przekazują rodzimy folklor w połączeniu z nowatorstwem XX wieku. Trudna historia Argentyny, zamknięta w tych muzycznych opowieściach, dopełniona jest historią, z którą Wainrot sam się utożsamia – baletem o Annie Frank, której tragiczne losy przypominają jego własną rodzinną historię.

Swoimi choreografiami Wainrot przypomina, że żywiołowa muzyka nie tylko zachęca do tańca, ale też porusza najgłębsze ludzkie emocje.

program:
A. Piazzolla The Four Seasons of Buenos Aires  

A.Ginastera suita z baletu Estancia

B. Bartok Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę (Anna Frank)

 

Spektakl dla widzów od 12 roku życia


OPERA CHAT
8 września 2020

Pół godziny przed spektaklem zapraszamy na prelekcję Jerzego Snakowskiego, który pokrótce zaprezentuje dzieło i wskaże możliwe ścieżki interpretacyjne, dzieląc się przy tym z widzami ciekawostkami i anegdotami związanymi z tytułem. W przerwie na monitorach w foyer pokażemy natomiast co podczas antraktu dzieje się za kurtyną, porozmawiamy też z realizatorami i wykonawcami. A po spektaklu zaprosimy widzów na operowy chat na żywo z Jerzym Snakowskim. W foyer operowy ekspert czekać będzie na tych, którzy będą chcieli na gorąco podzielić się swoimi refleksjami, emocjami czy wątpliwościami.

premiera

22 czerwca 2019

Partnerzy

  • Organizator - Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Dr Irena Eris
  • BMW Bawaria Motors

Realizatorzy

ObsadaRecenzje