Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Repertuar

Wtorki na fali 2020

cykl koncertów

Ostatni koncert z cyklu odbędzie się ONLINE. Szczegóły oraz informacje o tym, jak zdobyć kod dostępu TUTAJ


„Wtorki na fali” to cykl trzech spotkań z polską myślą muzyczną dwudziestolecia międzywojennego. Z okazji 100. Rocznicy Zaślubin Polski z Bałtykiem wybrani artyści Opery Bałtyckiej zaprezentują współczesne interpretacje utworów kameralnych Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego i Grażyny Bacewicz. Wracamy do tych postaci, by pokazać ich mniej znane muzyczne oblicze.

W październiku, listopadzie i grudniu zapraszamy na koncerty kameralne w foyer Opery Bałtyckiej. To przestrzeń, która tym różni się od sceny, że zaciera granicę między wykonawcami i publicznością. Chcemy, żeby spotkanie „pierwszego stopnia” z kompozycjami Szymanowskiego, Różyckiego i Bacewicz, stało się dla nas pretekstem, by na stałe włączyć je do repertuaru Opery.

Dziedzictwo polskich kompozytorów i kompozytorek odcisnęło się na kulturze operowej całego świata. „Wtorki na fali” to próba popularyzacji zarówno dorobku międzywojnia, jak i umiejętności artystów, którzy podejmują się jego współczesnych interpretacji.


20 października - Koncert poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego
3 listopada - Koncert poświęcony twórczości Ludomira Różyckiego
15 grudnia - Koncert poświęcony twórczości Grażyny Bacewicz

 


Cykl Wtorki na fali dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach  programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


 

 

 

premiera

20 października 2020

Partnerzy

  • Organizator - Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Polskie Wydawnictwo Muzyczne
  • Dr Irena Eris
  • Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Obsada