Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

Zapraszamy na zajęcia przed wakacjami!

Do 10 czerwca 2021 r. można zgłaszać chęć udziału w zajęciach organizowanych dla wszystkich grup wiekowych. Osoby zainteresowane udziałem prosimy kontakt bezpośredni z koordynatorką zajęć p. Aleksandrą Michalak
tel. 502 756 960

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach wynosi: 30 zł

Warunkiem udziału w zajęciach jest dokonanie płatności przelewem bakowym nie później niż 13 czerwca br.

Szczegóły płatności:

TYTUŁ: opłata za zajęcia TANECZNA PACZKA_imię i naziwsko_nazwa grupy

Konto bankowe Opery Bałtyckiej w Gdańsku: Santander Bank Polska S.A.

NUMER KONTA : 90 1090 1098 0000 0000 0901 5463

 

Pojedyncze zajęcia grup odbędą się w dniach:

Poniedziałek, 14 czerwca br.

Balet 4-latki, Balet 6-7-latki, taniec współczesny dla dorosłych - poziom podstawowy, modern jazz poziom średniozaawansowany

 

Poniedziałek, 21 czerwca br.

Balet 3-latki, Balet 5-latki, taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych-poziom podstawowy, modern jazz dla młodzieży–poziom podstawowy

 

Soboty: 19, 26 czerwca br.

Taniec klasyczny dla dorosłych-poziom średniozaawansowany

 

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się załączniku.

Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich na terenie Opery obowiązują zasady bezpieczeństwa przeciwko COVID:

  • niezbędne noszenie maseczki (nie obowiązuje podczas trwania zajęć, konieczne na korytarzach, itp.)
  • zachowanie dystansu od innych osób 1,5 m
  • nie tworzenie skupisk z innymi osobami
  • dezynfekcja osób

Przy wejściu do Opery każda osoba będzie proszona o wypełnienie oświadczenia o zdrowiu. Prośba o zarezerwowanie na to ok. 2 minut.

By nie czekać w kolejce, możecie Państwo wydrukować wzór załączony do maila.

W salach i garderobach umieszczone są lampy, które naświetlają je w celu wyeliminowania zarazków w powietrzu. Sprzęty są bezpieczne dla ludzi.

 

Cieszymy się na spotkanie w Operze, do zobaczenia!

 

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnictwo w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.


Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Dzieci uczą się prostych kroków, zabaw i układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący;

Maria Kielan-Yoshimoto

Agnieszka Wojciechowska

 

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Podstawą techniki tańca współczesnego jest balet, jednak pozbawiony charakterystycznej dlań  dyscypliny ruchów. Cechą wyróżniającą taniec współczesny jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się na  różnych płaszczyznach i w różnym tempie. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez prowadzącą: Sayakę Haruna-Kondracką.

 

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Poprzez udział w zajęciach kształtuje się piękną postawę ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, kontroli nad własnym ciałem i  prowadzenia ruchów we właściwy sposób. Sobotnie lekcje pozwalają poznać balet od strony praktycznej przy akompaniamencie pianina.
Zajęcia prowadzone na dóch poziomach:
- poziom podstawowy - prowadzący: Filip Michalak
- poziom zaawansowany - prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

 

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego. To taniec kontrastów, który łączy dynamizm i liryzm, przyspieszenie i zwalnianie, podnoszenie i opadanie. Warsztaty te są odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, które  już ją rozpoczęły i chcą zdobyć więcej pewność siebie oraz czerpać jeszcze więcej radości z tańca.

Prowadzący: Bartosz Kondracki

 

Zajęcia trwają od października do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika).