Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

 

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku.  Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestniczenie w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.

Balet dla dzieci (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący;

Aleksandra Michalak (grupa 3 latków)

Maria Kielan (grupa 5, 8-10 latków)

Agnieszka Wojciechowska (grupa 4, 6-7 latków)

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez artystów.

Prowadzący:
Sayaka Haruna-Kondracka              
Filip Michalak

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Sobotnie lekcje pozwolą poznać go od strony praktycznej. Pierwsze plié, port de bras i piruette będą wykonywane przy akompaniamencie pianina.

Prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego, odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, którzy już ją rozpoczęli i chcieliby zdobyć więcej pewności siebie i jeszcze więcej radości z tańca. Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach:

poziom podstawowy – grupa skierowana do osób początkujących od 12 lat.

poziom średniozaawansowany – grupa dla osób w wieku od 16 lat, które mają już pierwsze doświadczenia z tą techniką tańca.

Prowadzący: Bartosz Kondracki

Zajęcia trwają od października do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika)

Szczegółowe informacje:

Aleksandra Michalak

Tel: 502 756 960
e-mail: tanecznapaczka@operabaltycka.pl