Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

Ze względu objęcie Gdańska czerwoną strefą i przede wszystkim działając  oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo ograniczone zostają wydarzenia edukacyjne realizowane w Operze w listopadzie i grudniu. Oznacza to, że w tych miesiącach realizowane będą zajęcia dla wybranych grup i wyłącznie w formie zdalnej.
Życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości i nam wszystkim spotkania w pełnym składzie!

#działamybezpiecznie


 

W sezonie 2020/2021 wprowadzone zostały następujące zmiany:

 

- każda z grup ma przypisane konkretne pomieszczenie do przebierania się przed i po zajęciach, konieczne jest stosowanie się do wyznaczonych pomieszczeń,
- odpłatność za zajęcia odbywa się w trybie miesięcznym (nie semestralnym!)
- ograniczona została liczba zajęć oraz liczebność grup.

Przypominamy o obowiązku terminowego dokonywania opłat za zajęcia, tj.  przed pierwszymi zajęciami w danym miesiącu.


Prosimy o zapoznanie się zasadami bezpieczeństwa, a uczestników zajęć / rodziców lub opiekunów osób biorących udział w zajęciach (w przypadku uczestników niepełnoletnich) prosimy o podpisanie oświadczenia (do pobrania na dole strony).
#dzialamybezpiecznie
 

 Przed wejściem do Opery pamiętaj szczególnie o:

- upewnieniu się, że jesteś zdrowy / zdrowa
- wypełnieniu oświadczenia o dobrym stanie zdrowia (do pobrania na dole strony)
- założeniu maseczki na cały czas pobytu w Operze (nie dotyczy dzieci do 4 roku życia i aktywnych zajęć artystycznych na salach prób)
- dezynfekcji rąk
- zmierzeniu temperatury.

Patrz infografiki poniżej.


Informacje o zajęciach:
Aleksandra Michalak
tel. 502 756 960

 

 

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnictwo w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.


Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Dzieci uczą się prostych kroków, zabaw i układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący;

Maria Kielan-Yoshimoto

Agnieszka Wojciechowska

 

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Podstawą techniki tańca współczesnego jest balet, jednak pozbawiony charakterystycznej dlań  dyscypliny ruchów. Cechą wyróżniającą taniec współczesny jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się na  różnych płaszczyznach i w różnym tempie. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez prowadzącą: Sayakę Haruna-Kondracką.

 

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Poprzez udział w zajęciach kształtuje się piękną postawę ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, kontroli nad własnym ciałem i  prowadzenia ruchów we właściwy sposób. Sobotnie lekcje pozwalają poznać balet od strony praktycznej przy akompaniamencie pianina.
Zajęcia prowadzone na dóch poziomach:
- poziom podstawowy - prowadzący: Filip Michalak
- poziom zaawansowany - prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

 

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego. To taniec kontrastów, który łączy dynamizm i liryzm, przyspieszenie i zwalnianie, podnoszenie i opadanie. Warsztaty te są odpowiednie dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, które  już ją rozpoczęły i chcą zdobyć więcej pewność siebie oraz czerpać jeszcze więcej radości z tańca.

Prowadzący: Bartosz Kondracki

 

Zajęcia trwają od października do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika).