Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Taneczna Paczka

NOWY SEZON – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

9  września 2019 r. (poniedziałek) w dużej Sali baletowej (parter) w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (wejście od strony  ul. Towarowej) odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć Taneczna Paczka.

Podczas spotkania  zostaną omówione zasady uczestnictwa i przebiegu zajęć  oraz poprowadzone zapisy do poszczególnych grup.

  • godz. 17:30 informacje dla grup  balet dla dzieci i taniec współczesny dla młodzieży           
  • godz. 18:30 informacje dla grup taniec współczesny i taniec klasyczny dla dorosłych

 

OTWARTE  ZAJĘCIA

14 września 2019 r. (sobota) zapraszamy na otwarte zajęcia  dla młodzieży i dorosłych.                

Udział w lekcji otwartej jest nieodpłatny. Obowiązuje wygodny strój ćwiczebny.

  •   godz.14:30-15:15 – taniec klasyczny  (prowadzi Agnieszka Wojciechowska)
  •   godz.15:15-16:00 – taniec współczesny (prowadzi Filip Michalak)

 

ZAPRASZAMY!


To propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwijać zdolności taneczne i pasję do muzyki. Warsztaty tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych to nauka pod okiem doświadczonych  artystów baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku.  Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania. Uczestniczenie w zajęciach poprawia koordynację ruchową i rozbudza wyobraźnię. Na zakończenie sezonu odbywa się uroczysta prezentacja wszystkich uczestników na scenie opery.

 

Balet dla najmłodszych (grupa trzylatków) to nauka tańca poprzez zabawę. Dzieci uczą się prostych kroków, zabaw tanecznych i prostych układów tanecznych, ucząc się współdziałania z grupą. Połączenie gimnastyki i pracy nad etiudami tanecznymi pomaga dzieciom przyswoić podstawowe elementy techniki tańca klasycznego oraz zdobyć pierwsze umiejętności sceniczne. Grupy starsze (od czterolatków do dziesięciolatków) doskonalą podstawy baletu i uczą się bardziej złożonych układów tanecznych.

Prowadzący;

Aleksandra Michalak

Maria Kielan-Yoshimoto

Agnieszka Wojciechowska

 

Taniec współczesny budzi kreatywność, uczy improwizacji, umożliwia wyrażanie emocji. Podstawą techniki tańca współczesnego jest balet, jednak pozbawiony charakterystyczny dla niego  dyscypliny ruchów, jakie charakteryzują balet. Cechą charakterystyczną tańca współczesnego jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się na  różnych płaszczyznach i w różnym tempie. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych składają się z rozgrzewki z elementami strechingu oraz pracy nad doskonaleniem techniki w autorskich choreografiach przygotowanych przez

Prowadzący:
Sayaka Haruna-Kondracka              
Filip Michalak

 

Taniec klasyczny dla młodzieży i dorosłych to nowa propozycja Opery Bałtyckiej w Gdańsku dla osób zafascynowanych tym gatunkiem tańca. Poprzez udział w zajęciach kształtuje się piękną postawę ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, kontroli nad własnym ciałem i  prowadzenia ruchów we właściwy sposób. Sobotnie lekcje pozwalają poznać balet od strony praktycznej przy akompaniamencie pianina.

Prowadząca: Agnieszka Wojciechowska

 

Modern jazz to zajęcia oparte na technice jazzowej z elementami tańca współczesnego. To taniec  kontrastów który łączy jak i dynamizm, jak i liryzm, przyspieszenie jak i zwalnianie, podnoszenie  jak i opadanie oraz  izolacja. Warsztaty te są odpowiednie  dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, które  już ją rozpoczęły i chcą zdobyć więcej pewności siebie oraz jeszcze więcej radości z tańca.

Zajęcia będą prowadzone na dwóch poziomach:
poziom podstawowy – grupa skierowanadoosóbpoczątkującychod12lat.
poziom średniozaawansowany – grupa dla osób w wieku od 16 lat, które mają już pierwsze doświadczenia z tą techniką tańca

Prowadzący: Bartosz Kondracki

 

Zajęcia trwają od października do czerwca i odbywają się na salach baletowych (wejście od strony ul. Towarowej / SKM Politechnika)