Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Eliasz Styrna

Eliasz Styrna

multimedia

Urodzony w Brzesku. Mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Intermediów, obecnie doktorant na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Porusza się w różnych mediach, działa z i na przestrzeni, tworzy obiekty, sytuacje, instalacje, dźwięk, NFT, zajmują go absurd, fenomeny rzeczywistości i pojęcie prawdy.

Wystawia swoje prace w kraju i zagranicą, współautor kilkudziesięciu wystaw, współzałożyciel i członek grup artystycznych Opcja i L14. Od kilkunastu lat tworzy i projektuje na potrzeby sceny, opery, teatru, koncertów i widowisk. W swoim dorobku ma wideo, animacje, mapping i rozwiązania multimedialne do kilkudziesięciu realizacji.

Współpracował z reżyserami takimi jak Adam Orzechowski, Beniamin Bukowski, Daniel Arbaczewski, Witold Mazurkiewicz, Jerzy Jan Połoński, Maria Sartova, Paweł Szkotak czy Wojciech Kościelniak. Pracował w wielu teatrach, m.in.: Teatr Muzyczny im. Baduszkowej w Gdyni, Teatr Capitol we Wrocławiu, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Warszawie, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr Bałtycki w Koszalinie, Teatr Powszechny w Łodzi, Teatr Bagatela w Krakowie, PWST w Krakowie, PWSFTviT w Łodzi, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr Groteska w Krakowie, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Teatr Variete w Krakowie, Opera Bałtycka w Gdańsku, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.

Strona internetowa

http://eliaszstyrna.pl/