Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Elżbieta Czajkowska-Kłos

Elżbieta Czajkowska-Kłos

Koryfejka

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, po której ukończeniu wyjechała na stypendium do Francji, gdzie doskonaliła swoje umiejętności w Ballet des Jeunes d’Europe. Obecnie studentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Od roku 2000 związania jest z Operą Bałtycką
w Gdańsku. Była solistką Bałtyckiego Teatru Tańca,  w którym pracowała również jako asystentka choreografa. Obecnie tańczy jako koryfej w zespole baletowym Opery Bałtyckiej.

Na scenie Opery Bałtyckiej występowała
m.in. w spektaklach Izadory Weiss (m.in. „… z nieba”, „4&4”, „Romeo i Julia”, „Sen nocy letniej”, „Śmierć
i dziewczyna”), Sławomira Gidla („Edith”, „Fantazja polska”), Emila Wesołowskiego („Chopinart – Ballady”), Jiříego Kyliána („No More Play”, „Falling Angels”) oraz Francoisa Mauduita („Dziadek do orzechów”). Występowała też w spektaklach operowych, m.in. w „Madame Curie” Elżbiety Sikory
w reż. Marka Weissa.

W repertuarze Opery Bałtyckiej można ją zobaczyć w spektaklach baletowych "Pinokio", "Dziadek do orzechów" i "Giselle", operowych, m.in. "Orfeusz w piekle". Tańczyła również w Gali Baletowej "Univers de la Danse" (kompozycje Louisa Moreau Gottschalka) oraz w Gali zakończenia sezonu francuskiego ("Bolero" Ravela).