Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Ewelina Osowska

Ewelina Osowska

sopran

Ewelina Osowska, sopranistka koloraturowa, jest absolwentką Wydziału Instrumentów Smyczkowych na skrzypcach oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego, gdzie studiowała z dr Barbarą Kubiak na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W maju 2019 otrzymała Nagrodę Specjalną dla najbardziej obiecującego sopranu koloraturowego na XVII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

W styczniu 2019 zadebiutowała na scenie operowej w roli Kunegundy w operze Kandyd na scenie Opery Bałtyckiej. Od roku 2018 współpracuje z Warszawską Operą Kameralną.

Angaże Osowskiej w sezonie 2019/2020 to między innymi debiut w roli Rosy w premierze Don Bucefalo Antonia Cagnoniego i powrót jako Kunegunda w Operze Bałtyckiej, recital w Filharmonii w Szczecinie oraz wykonanie partii sopranowej w Mszy nr 3 F-moll Antona Brucknera w Filharmonii Krakowskiej.

Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami, między innymi z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Poznańską, Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Poznańską Orkiestrą Collegium F, Transatlantyk Symphony Orchestra oraz orkiestrą Akademii Muzycznej w Poznaniu.