Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Jakub Grzybek

Jakub Grzybek

choreografia

choreograf, pedagog, tancerz

”Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca. Obecnie dopełnia swoją wiedzę oraz warsztat na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca. Studiował także reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Tańcem zajmuje się od dziecka. Jego pasją jest musical oraz wszystkie formy tańca związane ze spektaklem muzycznym. Umiejętności swe doskonalił w Londynie jako uczestnik mistrzowskich warsztatów choreograficznych oraz w Buenos Aires jako tancerz i choreograf tanga argentyńskiego. Swoje pierwsze choreografie miał możliwość prezentować przed ponad dwutysięczną publicznością podczas spektakli musicalowych i tanecznych w teatrach statków rejsowych.

W Polsce zadebiutował tworząc choreografię do spektaklu ”Musicale, musicale” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, opracowując fragmenty musicali: ”Chicago”, ”West Side Story”, ”High School Musical”, ”Mamma Mia”, ”Sweet Charity”, ”Dracula” oraz ”Skrzypek na dachu”. Współpracował także ze śpiewakami klasycznymi przy produkcji ”Śpiewników Moniuszki” w reż. Ewy Iżykowskiej. Stworzył choreografię baletu klasycznego (Pas de Trois) ”Love Never Dies” stanowiącego nawiązanie tematyczne do musicalu Andrew Lloyd Webbera.

W Teatrze Rampa jest to druga jego realizacja, w styczniu 2012 roku stworzył choreografię do spektaklu muzycznego ”Być jak Frank Sinatra”.”


Źródło: Teatr Rampa