Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Joanna Nawrot

Joanna Nawrot

sopran

Ukończyła studia wyższe na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studiowała w Akademii  Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Obecnie studentka studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Stanislawa Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. AM dr hab.Daniela Kotlińskiego. 

Dwukrotna stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestniczyła jako solistka w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klasycznej na Białorusi (w latach 2016, 2017, 2018), w 2018 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzyka u źródeł w Lądku Zdroju. Występuje w kraju i za granicą z repertuarem klasycznym operowo/operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Współpracuje z wieloma solistami, dyrygentami, artystami z kraju i ze świata. Otrzymała nagrodę Człowiek Roku 2016 w kategorii debiut organizowanym przez dziennik "Echo Dnia" oraz wyróżnienie w kategorii kultura. W 2018 nominowana do osobowość roku w kategorii Kultura. Laureatka pierwszego miejsca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anna German w 2017. W 2018 otrzymała nagrodę specjalną w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie oraz wyróżnienie za wykonanie arii Piotra Czajkowskiego. W latach 2017-2018 występowała w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Gościła na scenach Filharmonii Brzeskiej na Białorusi, Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej w Olsztynie, Teatrze Polskim w Warszawie. Uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. W 2018 roku występowała na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Finalistka V Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anna German 2018 w Warszawie. Uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Winterreise w Moskwie. W koncertach i recitalach solowych występowała również w Niemczech, Włoszech i Białorusi. 

Ukończyła kursy mistrzowskie sztuki bel canto u wybitnych polskich pedagogów śpiewu operowego, a także plastyki ruchu scenicznego (P. Kusiewicz, R. Owsińska, P. Beczała, M. Kwiecień, S. Rotem, B. Makal, J. Szymański).