Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Julia Jarmoszewicz

Julia Jarmoszewicz

mezzosopran

Julia Jarmoszewicz urodziła się w 1994 roku w Warszawie. W 2014 roku rozpoczęła edukację muzyczną w ZPSM im. Fryderyka Chopina przy ulicy Bednarskiej w Warszawie, w klasie prof. Beaty Wardak. Po ukończeniu pierwszego roku nauki została studentką Akademii Muzycznej G i K Bacewiczów w Łodzi, gdzie studiowała przez dwa lata, jednocześnie kontynuując naukę w szkole muzycznej w Warszawie.  Obecnie jest studentką czwartego roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu Eugenii Rezler-Rozlach.

Już na pierwszym roku studiów, w 2016 r. brała udział w produkcji organizowanej przez uczelnię- wcieliła się w rolę Magdy w „Łódź Story” Włodzimierza Korcza w reżyserii Beaty Redo-Dobber. W tym samym roku wystąpiła w roli Jadwigi w reżyserowanej wersji koncertowej opery „Straszny Dwór”, oraz została laureatką III. nagrody na XIV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

Rok później w ramach projektu ZPSM im. F. Chopina, wystąpiła w operetce E. Kalmana „Księżniczka Czardasza” w roli Sylwii Varescu, w reżyserii Małgorzaty Kaczmarskiej.

W 2018 roku zdobyła nagrodę specjalną za wykonanie arii operetkowej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy”, oraz III nagrodę na I ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej  Podlaskiej. Wcieliła się także w postać Basi w operze „Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego na spektaklach realizowanych w ramach międzynarodowego festiwalu „Viva il Cantare” w Nałęczowie.

Koncertowała w kraju i za granicą, między innymi w Nałęczowie, Lublinie, Opinogórze, Białej Podlaskiej, Inowrocławiu, Malborku, Lilienthall (Niemcy), Marles Les Mines (Francja). W ramach współpracy z Polskim Radiem śpiewała w Salach Redutowych Opery Narodowej, oraz na festiwalu „Lato z radiem” w Stalowej Woli.