Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Katarzyna Łuszczyk

Katarzyna Łuszczyk

Reżyser światła.

Studiowała na wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i na wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2002 roku jest stałym asystentem Krzysztofa Warlikowskiego, m.in. przy spektaklach: „Dybuk” , „Krum” , „Anioły w Ameryce”, „(A)pollonia”, „Koniec”, „Opowieści afrykańskie według Szekspira”, „Kabaret Warszawski” „Francuzi” i „Wyjeżdżamy”. Podróżując z tymi spektaklami pracowała w ponad 70 teatrach na całym świecie.

Wyreżyserowała światła do ponad 80 przedstawień miedzy innymi w:  TR Warszawa, Teatrze Polonia, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim, Och-Teatrze, Teatrze Ateneum, Teatrze Collegium Nobilium  i Nowym Teatrze w Warszawie,  Teatrze im. S. Jaracza i Teatrze Wielkim w Łodzi, ,  Teatrze Ludowym, Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie i Operze Krakowskiej, Teatrze Capitol , Teatrze Polskim i Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Małopolskim Ogrodzie Sztuk  i Starym Teatrze w Krakowie,  Teatrze Nowym i Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz Teatrze Polskim w Bydgoszczy i Teatrze im. J.Kochanowskiego w Opolu oraz Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

Jako reżyser światła  współpracowała m.in.  z Agatą Dudą-Gracz, Pawłem Passinim, Małgorzatą Bogajewską, Krystyną Jandą, Michałem Borczuchem, Wiktorem Rubinem, Marcinem Liberem, Agnieszką Glińską, Jerzym Stuhrem,  Przemysławem Wojcieszkiem, Tomaszem Cyzem, Bogusławem Lindą, Szymonem Kaczmarkiem, Claudem Bardouil, Markiem Kalitą, Renate Jett, Anną Seniuk, Andrzejem Domalikiem i Redbadem Klijnstrą.

W 2015 była przewodniczącą jury festiwalu Tanec Praha przyznając nagrodę za najlepsze światła w spektaklach teatru tańca w Pradze.

Prowadziła masterclass w Ołomuńcu w Czechach i Sao Paulo w Brazylii.

Na stałe związana z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego.

http://katarzynaluszczyk.carbonmade.com/