Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Magdalena Stefaniak

Magdalena Stefaniak

sopran

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie Barbary Mądrej. Była uczestniczką Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Laureatka 2. nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy. Finalistka International Opera Competition Salice D’Oro - Vienna Edition 2022.

W 2013 roku zadebiutowała w przedstawieniu studenckim jako Hrabina w Weselu Figara Mozarta na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Magdalena Stefaniak z sukcesem kreowała następujące role: Musetta w Cyganerii Pucciniego, Psyche w Eros i Psyche Różyckiego (Opera Bałtycka); Papagena w Czarodziejskim flecie Mozarta, Alicja w Alicji w Krainie czarów Kaczmarka, Fruma Sara w Skrzypku na dachu Bocka, Wróżka Kwiatów, Szepcząca i Laponka w Królowej Śniegu Kaczmarka (Teatr Wielki w Poznaniu); Pierwsza Dama i Papagena w spektaklu O Królestwie Dnia i Nocy oraz zaczarowanych instrumentach będącym adaptacją Czarodziejskiego fletu Mozarta, Paź w Rigoletto Verdiego, Basia w Cud albo Krakowiaki i Górale Stefaniego (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie); Siostra w Ognistym Aniele Prokofiewa (Grand Théâtre de Provence we Francji); Hanna Glawari i Walentyna w Wesołej Wdówce Lehára (Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku); Pierwsza Dama w Czarodziejskim flecie Mozarta (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Komische Oper w Berlinie).

W 2019 roku wykonywała partię sopranową w Weselu Strawińskiego wystawionego na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

W sezonie artystycznym 2022/2023 po raz pierwszy wcieli się w postać Hanny w Strasznym dworze Moniuszki (Opera Bałtycka) oraz Frasquitę w operze Carmen Bizeta (Teatr Wielki – Opera Narodowa).

Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Patrick Fournillier, Michał Klauza, Kazushi Ono, Bassem Akiki, Gabriel Chmura, Rafał Kłoczko, Marta Kluczyńska, Łukasz Borowicz, Andrzej Knap, Stefan Soltesz.

Występowała w spektaklach takich reżyserów  jak: Karen Stone, Mariusz Treliński, Michał Znaniecki, Sjaron Minailo, Henryk Konwiński, Beata Redo - Dobber.