Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Marcelina Beucher

Marcelina Beucher

sopran

Rozpoczęła edukację muzyczną jako wiolonczelistka i studia wokalne na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie prof. Marii Czechowskiej-Królickej, którą ukończyła z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiow, spędziła rok w Rydze w klasie prof. Liliji Greidane. W 2018 obroniła tytuł doktora sztuki.

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: T. Żylis-Garę, E. de Brios, H. Łazarską i pracowała z korepetytorami muzycznymi jak: A. Sims, E. Kohn i R. Hetherington. W grudniu 2013 zadebiutowała partią Violetty Valery w Traviacie G. Verdiego w operze Bałtyckiej w Gdańsku pod dyrekcją A. Yurkevycha. W 2014 za tę rolę otrzymała nagrodę im. Jana Kiepury „Debiut Roku”.

Otrzymała Specialną Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Beatrice” w Wilnie w 2011 roku, Nagrodę Oratoryjną na Musica Sacra Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Rzymie w 2012 roku, I Nagrodę w konkursie „I Love Mozart” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2013, I nagrodę w IV Międzynarodowym Konkursie im. Jāzeps Vītols, Łotwa w 2015 roku oraz Nagrodę Honorową podczas Marcella Sembrich-Kochanska International Voice Competition w Nowym Jorku w 2015 roku.

W latach 2015–2017 zyskała dobrą reputację w polskich teatrach Operowych w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, w Warszawskiej Operze Kameralnej i w Operze Podlaskiej w Białymstoku.

Repertuar Marceliny Beucher obejmuje natępujące role: Elletra (Idomeneo, W. A. Mozart), Pamina & Pierwsza Dama (Zaczarowany flet, W. A. Mozart), Armida (Armida, J. B. Lully), Donna Anna (Don Giovanni, W. A. Mozart), Olimpia, Antonia, Giulietta & Stella (Opowieści Hoffmanna, J. Offenbach), Micaëla (Carmen, G. Bizet), Mimi (Cyganeria, G. Puccini), Violetta Valéry (La Traviata, G. Verdi), Liu (Turandot, G. Puccini) oraz Roxana (Król Roger, K. Szymanowski).

Jej występy zaprowadziły ją do sal koncertowych w Polsce, Rosji, Holandii, USA, Niemczech, Rumunii, Indonezji oraz na Łotwie, Litwie, we Włoszech i we Francji. Współpracowała z reżyserami (M. Znaniecki, K. Sofulak, L. Adamik i B. Kosky/S. Andrade) oraz dyrygentami (między innymi: A. Yurkevych, J. M. Florencio, T. Kozłowski i B. Bayl).