Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Maria Malinowska

Maria Malinowska

sopran

Po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu w Iławie, kontynuowała edukację w średniej szkole muzycznej w Olsztynie jako uczennica  klasy śpiewu. Następnie podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej (kierunek: śpiew solowy). Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem.

W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z XIX i XX wieku. Bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej oraz kaszubskiej. W swoim dorobku artystycznym jako solistka brała udział w licznych koncertach, oratoriach, audycjach dla dzieci oraz operach. Debiutowała w partii Zofii w Halce S. Moniuszki. Następnie w produkcjach uczelnianych jako Pamina w Czarodziejskim flecie oraz Arminda w La finta giardiniera W.A Mozarta. W 2016 wystąpiła wraz z Filharmonią Bałtycką w koncercie „Pomorskie talenty” jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2106.

Laureatka konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie 2008 (3. miejsce), 2010 (1. miejsce). Uczestniczyła w kursach Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Obecnie współpracuje  między innymi z gdańską Cappellą Gedanensis, Operą Bałtycką i innymi ośrodkami muzycznymi w Polsce. Od czerwca 2017 członkini zespołu trzech sopranów Bellcanti – Opera girls.