Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Paulina Andrzejewska

Paulina Andrzejewska

choreografia

Polska tancerka, choreograf i pedagog.

w 1999 ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 2005 uzyskała stopień magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej, specjalność Pedagogika Baletu. Od 2003 uczy tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie, w latach 2006-2008 pedagog tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi.

Brała udział w:

  • spektaklu W 80 dni dookoła świata - Teatr Rampa
  • operetce Orfeusz w piekle,
  • musicalach Teatru Muzycznego Roma: Grease, Koty, Taniec Wampirów (asystent choreografa Dennisa Callahana) "Najlepsze z Romy"
  • oraz trasie przedstawienia Kwiaty we Włosach (asystent choreografa Ryana Francois).

Autorka choreografii programu telewizyjnego Roberta Rozmusa – Robert Rozmus Show. Choreograf musicalu Upiór w Operze w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a także Przygody pszczółki Mai w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie. Choreograf musicalu Les Misérables, Aladyn Jr, spektakli Morfina, Berlin 4 rano w Teatrze Muzycznym Roma, choreograf spektaklu Bal Manekinów, "Magia Obłoków" w Teatrze Polskim w Szczecinie. Choreograf spektaklu "Tadas Blinda" w Wilnie, "Ławka rezerwowych" w Warszawie, "Komedii Obozowej" w Teatrze H.Modrzejewskiej w Legnicy, "Latającego Cyrku Monty Pytona" w teatrze Rampa w Warszawie, "Aladyna jr" w Teatrze Komedii Muzycznej w Sankt Petersburgu, oraz "Upiora w Operze" w Operze Podlaskiej w Białymstoku.