Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Agnieszka Przekupień

Agnieszka Przekupień

solistka musicalowa

Urodziła się w Zakopanem, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność: musical) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Polonistyki).

Współpracuje z  Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rampa na Targówku. Najważniejsze role to: Amneris (Aida), Lara Guichard (Doktor Żywago), Ellen (Miss Saigon), Stephanie Mangano (Gorączka sobotniej nocy), Fantyna (Les Misérables), Maria Magdalena (Jesus Christ Superstar), Roksana (Cyrano), Maria Rainer (Dźwięki muzyki). Współpracowała też z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie występowała w spektaklu Return to the Voice jako dublerka Anny Marii Jopek.

Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018 za rolę Lary Guichard w spektaklu Doktor Żywago, a ponadto lauretką wielu festiwali (między innymi Pamiętajmy o Osieckiej, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu).

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim trzy płyty oraz wzięła udział w czterech trasach koncertowych po USA i Kanadzie.

Jest założycielką Fundacji Musicamp, która ma na celu promocję musicalu w Polsce, a od 2019 roku prowadzi także Dom Pracy Twórczej i Rozwoju Osobistego w rodzinnym Kościelisku.

(fot. Trzecie Oko)