EU
Repertuar Kup bilet

Zaplanuj wizytę

Sprawdź gdzie i jak kupisz bilet, ile za niego zapłacisz, jak do nas dotrzeć i w jaki sposób zapewniamy dostępność Opery i organizowanych wydarzeń.

Kontakt

Opera Bałtycka w Gdańsku
Al. Zwycięstwa 15
80-219 Gdańsk

Tel: +48 58 763 49 12/13
fax: +48 58 763 49 14

e-mail: sekretariat@operabaltycka.pl
NIP: 584-020-35-87

Inspektor Ochrony Danych
Mateusz Gigiewicz
e-mail: iod@operabaltycka.pl

Informacje praktyczne

Sprawdź gdzie i jak kupisz bilet, ile za niego zapłacisz, jak do nas dotrzeć i w jaki sposób zapewniamy dostępność Opery i organizowanych wydarzeń.

Nasza oferta

alt
Weź udział w warsztatach edukacyjnych, spotkaj się z artystami lub zanurz się w magicznej oprawie spektakli. Dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie w naszej operze! Szczegółowe informacje znajdziesz w repertuarze, tam zamieszczamy aktualny harmonogram spektakli, warsztatów, wydarzeń, spotkań autorskich i koncertów.

Edukacja

Przygotowaliśmy także bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Zapraszamy na spektakle edukacyjne, zajęcia cykliczne, warsztaty oraz ofertę dedykowaną grupą zorganizowanym.
Aktualności

Co u nas słychać

Opera Chat powraca

Pierwszy w tym sezonie Opera Chat odbędzie się w sobotę 14 października i towarzyszyć będzie operze "Łaskawość Tytusa".

czytaj więcej
 • Zapisz się do operowego newslettera

  Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami i ciekawostkami.

  czytaj więcej
 • Wydarzenia Festiwalu Szekspirowskiego w Operze

  "Cudowna jest głupota tego świata!" - fragment z "Króla Leara" Williama Szekspira mottem 27. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Wydarzenia festiwalowe w Operze Bałtyckiej.

  czytaj więcej
 • Pomorska Nagroda Artystyczna dla maestro Tchitchinadze

  George Tchitchinadze, dyrygent związany z Operą Bałtycką, nagrodzony podczas tegorocznych Pomorskich Nagród Artystycznych za 2022 rok.

  czytaj więcej
 • Finisaż wystawy upamiętniającej ukraińskich żołnierzy z Mariupola

  W foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku do 23 kwietnia br. można zobaczyć wystawę upamiętniającą żołnierzy Pułku Azow, którzy bronili Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy.

  czytaj więcej
 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

  27 marca przypada święto wszystkich artystów i osób związanych ze sceną teatralną. Wszystkiego artystycznego! Na ten dzień przygotowywane jest specjalne orędzie.

  czytaj więcej
 • Balet z audiodeskrypcją

  W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na spektakl baletowy Don Kichot z audiodeskrypcją, czyli z czytanym przez lektora opisem tego, co na scenie.

  czytaj więcej
 • Operowi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2022

  Leszek Skrla za "Króla Rogera" i George Tchitchinadze za "Aidę" z nominacjami do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2022 rok.

  czytaj więcej
 • Opera Dostępna - Kultura bez barier

  Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier”. Ma on za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

  czytaj więcej
 • Yaroslav Shemet dyrektorem muzycznym Opery

  Yaroslav Shemet, dyrygent młodego pokolenia, od 1 stycznia 2023 roku zastępcą dyrektora ds. muzycznych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

  czytaj więcej
 • Trajan Muryń dyrygentem-rezydentem w Operze

  Trajan Muryń dyrygował będzie podczas spektakli "Hrabina" i "Księżniczka czardasza" w ramach realizowanego w naszej operze programu Dyrygent-rezydent.

  czytaj więcej
 • Gotowy jest repertuar na II kwartał 2023 - sprawdź

  Dwie premiery, powrót popularnych spektakli oraz dwa koncerty wielkopostne - to repertuar na miesiące kwiecień - czerwiec 2023 r.

  czytaj więcej
 • Opera Bałtycka współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  To niezwykle ważna dla instytucji zmiana organizacyjna, która umożliwi wzbogacenie oferty repertuarowej i wykorzystanie w pełni potencjału twórczego Opery Bałtyckiej. Dodatkowe fundusze pozwolą na zwiększenie liczby premier i innych wydarzeń artystycznych przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości prezentowanych spektakli. Ponadto współprowadzenie instytucji przez MKiDN otwiera drogę do kolejnych rozmów o budowie nowej siedziby Opery Bałtyckiej.

  czytaj więcej
 • Jan Stańczyk asystentem dyrygenta przy spektaklach "Madama Butterfly"

  Jan Stańczyk będzie asystentem Yaroslava Shemeta podczas marcowych wystawień "Madamy Butterfly".

  czytaj więcej
1 / 1