Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Celina Kotz

Celina Kotz

skrzypaczka

Celina Kotz jest absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Anny Bartusch w Szczecinku. Od 2004 jej pedagogiem była mgr Karina Gidaszewska, natomiast od października 2013 kontynuuje edukację u profesora Bartosza Bryły i asystenta Michała Bryły na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, na którą to uczelnie została przyjęta na pierwszej lokacie.

Koncertowała wielokrotnie z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych m.in. Orkiestry Filharmonii miasta Hof, Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestry Filharmonii Sudeckiej czy Szkolnej Orkiestry Symfonicznej i Kameralnej. Wielokrotnie nagrywała dla radia i telewizji miedzy innymi w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Jej talent podziwiany był już w Tiranie na zaproszenie Ambasady RP, w Wiedniu podczas koncertu dla polonii austryjackiej oraz w Gesellschaft fur Musiktheater, w Belwederze - na zaproszenie Pierwszej Damy RP śp. Marii Kaczyńskiej, podczas festiwalu Młode(j) Sztuki w Bełchatowie, na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, a także w ramach programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci którego była wieloletnią stypendystką; w Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wielokrotnie grywała także w Muzycznej Wadze Miejskiej i Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Koncertowała także podczas różnych festiwali muzycznych. Swój warsztat doskonaliła podczas wielu Mistrzowskich  Kursów prowadzonych przez największe sławy wiolinistyki takie jak Jadwiga Kaliszewska, Maxim Vengerov, Pavel Vernikov czy Zakhar Bron.

Jest ona stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego „Młoda Polska”, Prezydenta Miasta Poznań, stowarzyszenia Business and Professional Women's Club, a także fundacji Pro Bono Musicae. 

Celina bierze udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych i kameralnych, zdobywając czołowe lokaty.