Opera Bałtycka

wersja dla słabowidzących

Jan Szurgot

Jan Szurgot

bas

Jan Szurgot w 2016r ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie Prof. dr hab. Piotra Micińskiego. Swoje umiejętności doskonalił  pod okiem uznanych pedagogów m.in.: Hedwig Fassbender, Włodzimierza Zalewskiego, Udo Reinemann, Angelika Kirschlager czy Linda Watson.
Jest laureatem Drugiej Nagrody podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji (kwiecień 2016) oraz stypendystą stowarzyszenia R. Wagnera.
W 2013r zadebiutował rolą Masetta w operze "Don Giovanni" W.A. Mozarta na scenie opery w Bambergu. W sezonie artystycznym 2014/2015 występował w Wuppertaler Bühnen gdzie brał udział m.in w "Tosce" G. Pucciniego, "Salome" R. Straussa czy "Pasji wg. Św Jana" J.S. Bacha, a także zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi i wcielił się w rolę Bartola w operze "Cyrulik sewilski" G. Rossiniego.

W latach 2015-2017 był związany ze Staatsoper Hannover gdzie wystąpił m.in w "Tosce" G. Pucciniego, "Sprzedanej narzeczonej" B. Smetany oraz licznych produkcjach realizowanych przez "Junge Oper Hannover".
W styczniu 2015r ponownie wcielił się w  rolę Masetta  i wystąpił na scenach w Amsterdamie, Hadze, Zwolle i innych miastach przy współpracy z 
HET Symfonieorkest pod batutą Jana Willema de Vriend.

Oprócz ról scenicznych Jan Szurgot ma na swoim koncie również dzieła oratoryjne:

Magnificat D-Dur (BWV 243) - J.S. Bacha

Mała msza uroczysta - G. Rossiniego

Pasja wg. Św Jana - J.S. Bacha